W życiu większości użytkowników telefonów wyposażonych w system Android nadchodzi taki moment, w którym pojawia się złowrogi komunikat o zbyt małej ilości pamięci w telefonie. Dotyczy to w szczególności użytkowników telefonów budżetowych, które już na wejściu zostały wyposażone w pamięć niewspółmiernie małą w porównaniu do ich droższych odpowiedników oraz do wymagań współczesnych aplikacji. Trudno się więc dziwić, że dość szybko pojawia się kwestia jak zwiększyć pojemność pamięci smartfonu.
  1. Pierwszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest zakup i instalacja zewnętrznej karty pamięci. Oczywiście, to rozwiązanie tylko dla posiadaczy odpowiedniego wejścia na karty mikro SD. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy także jakie pojemności obsługuje nasz telefon – niektóre z nich nie poradzą sobie a kartami o bardzo wysokiej pojemności.

  2. Jeśli jednak zakup karty i przeniesienie na nią części danych nie rozwiązało problemów pora na kolejny krok – przejrzenie zainstalowanych w telefonie aplikacji i usunięcie tych nieużywanych i niepotrzebnych.
  3. Tymczasowym i poprawiającym sytuację na krótko jest usunięcie danych tymczasowych w aplikacjach. Czynność nieco czasochłonna i żmudna, na szczęście nie brakuje aplikacji, które zrobią to za nas. Niestety, po jakimś czasie trzeba ją będzie powtórzyć.
  4. Użytkownicy najnowszych wersji Androida mogą pokusić się o powiązanie karty SD z pamięcią telefonu. W ten sposób zintegrujemy obie pamięci w jedną, nierozerwalną całość. Pamiętajmy jednak, że potem nie będziemy mogli użyć karty pamięci SD jako nośnika danych.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.