problem z zaparciami

Czy wiecie na jaką dolegliwość uskarżają się najczęściej mieszkańcy naszej planety? Migreny, kłopoty ze snem, czy może nerwy? Nic z tych rzeczy! Chroniczne zaparcia to to, co nam dolega najbardziej.

Przyczyny zaparć? Stres, pośpiech przy jedzeniu, pomijanie posiłków, częste zmiany diety i przede wszystkim – liczne błędy dietetyczne. W niektórych przypadkach za zaparciami stoją zmiany chorobowe lub po prostu „taki nasz urok”. Jednak w większości wypadków możemy poradzić sobie z zaparciami sami, w zaciszu naszego domu i bez ingerencji lekarza.

Metodami babci

Domowe środki na zaparcia stosowane były z powodzeniem już przez nasze babcie. Na czele najskuteczniejszych dział do walki z zaparciem od lat plasują się suszone śliwki oraz siemię lniane. Oba te remedia są wyjątkowo proste w przygotowaniu i stosowaniu, dobrze jest je mieć w domowej spiżarce. Nasze babki równie często pomagały sobie spożywając duże ilości kefirów i maślanki.

suszone śliwki

Lub z apteki

Pomoc też mogą łatwo dostępne, a co najważniejsze sprzedawane bez recepty, leki i suplementy – te bez trudu zakupimy w każdej aptece, a nawet drogerii.

Oczywiście wszelkie tego typu sposoby na zaparcia, leki i inne tego typu środki, stosować należy tylko doraźnie.

Dieta też jest ważna

Jeśli zaparcia stają się bardziej uciążliwe, a co gorsza powtarzają się regularnie musimy rozważyć zmianę diety i dorzucić do naszego trybu życia nieco ruchu.
Zwiększmy spożywanie błonnika (warzywa i produkty pełno zbożowe nam w tym pomogą), dobrze jest też zwiększyć ilość wypijanych płynów (najlepiej sprawdza się zwykła woda).

Źródło błonnika

Źródła grafik: http://kuchnia.wp.pl, http://domowesposoby.info, http://paleostrefa.pl
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.