dolary

Kursy walutNiedawno spore emocje budziły rosnące kursy franka szwajcarskiego. Ci nieszczęśnicy, którzy pechowo spłacają kredyt zaciągnięty właśnie w tej walucie, z zapartym tchem śledzili kursy walut. Ale mnie osobiście bardziej interesuje kurs dolara.

W obecnych czasach do standardów już należą zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, czy też na światowych portalach aukcyjnych. Bo taniej, bo ładniejsze, bo inne, bo lepsze jakościowo – powodów są tysiące. Ale, żebyśmy mogli takie zakupy uznać za udane i co najważniejsze opłacalne, warto wiedzieć z jakiego kraju opłaca się w danym momencie roku kalendarzowego zamawiać. Znajomość bieżących kursów walut (w moim przypadku jest to akurat kurs dolara – mam sentyment do sklepów zza oceanu) jest tutaj wręcz niezbędna. Jak widać, dzisiaj już nie wystarczy sprawne posługiwanie się złotówkami.

Osobiście, szykując się na internetowe, zagraniczne szaleństwa (ach, te ciuchy!) sprawdzam kurs dolara tutaj: http://kantor.aliorbank.pl/forex. Szybko i wygodnie. Potem wystarczy tylko przeliczyć ceny sklepowe na złotówki i już wiem skąd przyleci do mnie wymarzona sukienka.

klawiatura idealna na zakupy

Ach – i nie zapomnijcie przed dokonaniem jakiegokolwiek zamówienia sprawdzić czy w ogóle wysyłka na teren naszego kraju jest możliwa (zadziwiające ale niektórzy do tej pory nie zauważyli naszej obecności w Unii Europejskiej). I co ważniejsze – za ile. Czasami koszty wysyłki przesądzają o całych moich zakupach.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.