Ikea zdążyła już rozkolportować swoje katalogi a to niechybny znak jednego – jesień, a właściwie koniec wakacji już blisko. A skoro koniec wakacji to i powrót do szkoły. Nauczyciele i dzieci rozpaczają, rodzice wręcz przeciwnie. Wyprawki szkolne w dużej mierze już zakupione, a jaka powinna być „wyprawka rodzica”? Tak, aby zapanować nad planem zajęć, domowymi zadaniami, wszystkimi pozalekcyjnymi atrakcjami naszego dziecka oraz zebraniami rodziców?

Dobry planer to podstawowe narzędzie dobrze zorganizowanej mamy
Photo by Eric Rothermel on Unsplash

  • Planer – przyda się nie tylko do notowania dat i wywiadówek ale i meczy, szkolnych wydarzeń, wycieczek oraz terminów oddania prac i zadań domowych. Dzięki temu łatwo zapanujemy nad wszystkimi szkolnymi imprezami i z łatwością dopilnujemy dziecięcych postępów w nauce. Uwaga! Małe kalendarze i organizatory zupełnie się tutaj nie sprawdzą – lepiej od razu pomyśleć o większym gabarycie. Dobrze jest też w podobne narzędzie zaopatrzyć dziecko – to dobry moment na naukę organizacji i planowania.
  • Kolorowe cienkopisy, pisaki, itp. – szczególnie przydatne gdy nasza rodzina składa się z kilkorga osób. Dzięki takim kolorowym pisadłom łatwiej zapanować nad

    Kolorowe długopisy znacznie ułatwią opanowanie szkolnego chaosu
    Photo credit: JuditK via Foter.com / CC BY-ND

    obowiązkami i wydarzeniami u każdego – wystarczy tylko każdemu członkowi rodziny przypisać inny kolor.

  • Telefon, tablet – i oczywiście nieodzowny kalendarz oraz Evernote, czyli dwie aplikacje, które oddają nieocenione usługi. Kalendarz mobilny – warto do niego zdublować daty spotkań, w ten sposób zawsze będą dostępne. Evernote z kolei doskonale przyda się do ogarniania szkolnych ogłoszeń, drobnych notatek oraz inspiracji.
  • Segregator – warto w nim zgromadzić wszystkie szkolne dokumenty, plany lekcji, kalendarium roku szkolnego oraz korespondencję z nauczycielami. Dobrze jest też dorzucić wszelkie informacje medyczny o dziecku – dzięki temu zawsze będzie je łatwo znaleźć.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.