pomoc drogowa

Jakiś czas temu dzieliłam się z Wami listą najsłynniejszych wpadek producentów samochodów. Oczywiście, żeby spisać wszystkie prawdopodobnie zabrakłoby życia ale oto, specjalnie dla Was, dorzucam jeszcze kilka, niemniej spektakularnych jak poprzednie.

Nissan Maxima

Ofiarą wpadek został także Nissan Maxima

  • Kierowcy Volkswagenów wystawiani byli na niejedną próbę. W przypadku właścicieli VW Touran na szali stało coś więcej niż ich cierpliwość – bezpieczeństwo i życie. W początkowym okresie produkcji tego modelu zdarzały się przypadki samozapłonu., dochodziło do niego na skutek uszkodzenia dwumasowego koła zamachowego.
  • Ta sama firma zaliczyła także inną wpadkę. Tym razem dotyczyło to silników benzynowych 1.0 oraz 1.4. w silnikach tych silne mrozy doprowadzały di sytuacji, w której zanikało smarowanie. Jak się okazało przyczyną zamieszania była skraplająca się w magistralach olejowych woda, która po zamarznięciu doprowadzała do ich zatykania. Niestety wielki koncern tym razem zupełnie się nie popisał lekceważąc zarówno problem, jak i użytkowników swoich aut.
  • Małą wpadkę zaliczyła także koncern Toyoty- choć w tym wypadku więcej było siania paniki niż faktycznego zagrożenia W niektórych modelach dochodziło do zacinania się pedału gazu. Jednak, jak się o kazało, po krótkim okresie masowej paniki, awarie te nie zagrażały bezpieczeństwu użytkowników.

    czerwona Toyota

    Problemy nie ominęły nawet niezawodnej Toyoty

  • Oczywiście świat producentów samochodów wpadek zaliczył bez liku. I zapewne w przyszłości nie sposób uniknąć kolejnych – jak zawsze tam, gdzie prym wiedzie technika, nie ma sprzętów nie psujących się. Niestety, w przypadku samochodów, wszelkie niedociągnięcia i awarie mogą okazać się zgubne w skutkach.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.