Volco podczas jazdy

Wpadki na rynku motoryzacyjnym zdarzają się. Producenci popularnych marek samochodowych zaliczają wtopy wcale nie rzadziej niż przedsiębiorcy z innych branż wytwórczych. Jedyne o czym jeszcze nie słyszałam to wpadka Volvo. Słyszał ktoś o ich wpadce? No właśnie- spece od Volvo pilnują, żeby takich atrakcji swoim klientom nie serwować, a inni producenci?

Peugeot 3008

Wpadki nie ominęły producentów Peugeota
źródło: http://www.topgear.com/

Samozapłon w Peugeocie

Kilka lat temu swoistego rodzaju traumę przeżywali kierowcy Peugeota – trudno się dziwić ich nerwom, skoro spiesząc się rano do pracy mogli zastać swoje auto spalone… Wpadkę z samozapłonem firma zlikwidowała dopiero po kilkudziesięciu odnotowanych przypadkach samozapłonu. A wystarczyło kilka poprawek w układzie zasilania przekładni kierowniczej.

Mercedes szaleje!

Mercedes to prawdziwy mistrz wpadek. Buble i niedopracowania z ich strony powoli przechodzą do legendy motoryzacyjnego światka. Oto kilka z nich:

mercedes klasy E

Klienci Mercedesa liczyli na bezawaryjną jazdę
źródło: http://www.autoevolution.com/

  • Dużą dozą cierpliwości muszą się wykazywać właściciele modeli nie byle jakich bo tych oznaczony symbolem W211 klasy E. Szczytem okazał się kłopotliwy układ hamulcowy SBC – wydłużał między innymi drogę hamowania (skończyło się naprawą ponad miliona aut). Wisienką na torcie okazuje się pompa elektrohydrauliczna, która po określonej ilości cykli hamowania żąda wymiany całego układu…
  • Mercedesy klas A i B też nie są wolne od niedoróbek. Korozja z tych samochodach zjada błyskawicznie- po dwóch latach użytkowania samochodom tym zdarza się przypominać 20-letnich staruszków.
  • Wtryskiwacze w wersjach samochodów klasy E wyposażonych w silnik Diesla OM651 pozostawiają wiele do życzenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o trwałość – te zaczynały się psuć już po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów.

To dopiero wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o motoryzacyjne buble i wtopy producentów. Kolejne już niebawem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.