Volvo to jedne z najbardziej lubianych i pożądanych aut świata – są też uznawane za bardzo bezpieczne. To ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że auta tej marki nie są zwykle jakieś „przebojowe” w sensie linii nadwozia czy innych tak zwanych bajerów. Sęk w tym, że w zasadzie wszystkie Volvo to samochody dla osób już „spokojnych”, czyli w szczególności nie dla lubiącej się przechwalać młodzieży.

Co zatem decyduje o ich popularności? Sama lubię Volvo, zwłaszcza te większe i bardziej przestronne w środku 😉 więc pokuszę się tu o małe podsumowanie dla Was.

  1. Bezpieczeństwo. Auta Volvo – osobowe, hatchbacki, a także ciężarówki i inne dostawczaki, to mistrzowie w kwestii bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy. Odpowiada za to zwykłe sztywne, solidne nadwozie, drobiazgowe wykonanie, poduszki powietrzne, powszechność dobrych ABS-ów na pokładzie (to nic dziwnego – wszak są to auta wynalezione w mroźnej Szwecji) i wielostopniowe testowanie według kategorycznie ustanowionych norm bezpieczeństwa.
  2. Elegancja. To że „volviaki” są spokojne i klasyczne, wcale nie oznacza jeszcze, że nie mogą być ładne. Czy wręcz ciekawe. Tak naprawdę ta klasyczna elegancja wielu osobom – także i młodym – często odpowiada. Wcale się nie dziwię – nawet te bardziej sportowe Volvo pasują na każdą okazję. Są bezpretensjonalne.
  3. Dostępność serwisów. Autoryzowane serwisy tej marki są w całej Europie, a także w wielu krajach poza nią. A części do Volvo są łatwe do zdobycia, także te z drugiej ręki.
  4. Dobra marka z tradycjami. Volvo to dziś firma tak samo znana i ceniona jak Audi czy BMW. Po prostu klasyka.

Co jeszcze? Ja lubię duże auta na każde warunki klimatyczne, a samochody szwedzkie  w ogóle taki są – w zasadzie wszystkie.

Jakieś wady? Wszystkie one mogłyby być choć trochę tańsze, ale ten problem to bardziej wina polityki naszego kraju niż polityki firmy…

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.