Ściany własnego domu możemy udekorować na wiele sposobów. Ozdabiając nudne jednokolorowe połacie sprawiamy, że nasz wystrój naszego domu staje się niepowtarzalny a wnętrza zaczynają tętnić życiem.

Modnym i ciekawym trendem ostatnich kilku lat są ścienne galerie zdjęć. To doskonała możliwość, aby wyeksponować ważne dla nas momenty życia, ulubione plakaty lub dzieła sztuki. Dodatkowo, stworzenie takiej swojej mini-galerii jest stosunkowo proste i niedrogie. Tutaj nie trzeba mieć plastycznego zmysłu, wystarczy tylko własna fantazja.

  1. Zgromadź kolekcję zdjęć i obrazów, które Ci się podobają. Kupując lub oprawiając zdjęcia pomyśl o wielkości jaką mają mieć i aranżacji kompozycji: czy zdjęcia mają być tej samej wielkości, w tych samych kształtach czy wręcz przeciwnie? To twoja ściana więc wszystkie chwyty dozwolone.
  2. Teraz krok drugi – posegreguj swoją kolekcję tematycznie (lub nie, jeśli chcesz utrzymać stylowy misz-masz). Dopasuj plakaty i sztukę do ścian lub ozdób. Albo powieś wszystko na zasadzie kontrastów – cokolwiek sprawi Ci przyjemność.
  3. Zmierz miejsce na ścianie i poukładaj obrazki na podłodze – zanim zaczniesz wbijać gwoździe poeksperymentuj z różnymi wersjami aranżacji. Nie zapomnij o odstępach pomiędzy.

  1. Opraw zdjęcia i grafiki – niektóre możesz oprawić razem. Najbardziej elegancko prezentują się podobne ramki i passe-partout ale to nie znaczy, że nie możesz poszaleć! Wymyślne, artystyczne oprawy także dodadzą ścianom charakteru.
  2. Wieszanie- tutaj już potrzeba nieco dokładności. Pamiętaj, że niektóre obrazy mogą wymagać wkrętów (jeśli są ciężkie). I przed wbiciem każdego gwoździa pomyśle lepiej dwa razy, czy to na pewno właściwe miejsce…
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.