Długie włosy
Włosy Navi

Navi Rawat i jej piękne fale

Ile czasu marzyłam o pięknych długich puklach, z zazdrością zerkając na koafiury dumnie noszone przez amerykańskie aktorki Leę Michele i Navi Rawat (z jakiegoś powodu to właśnie ich fryzury były dla mnie ucieleśnieniem marzeń).

Fryzura Lea Michele

Lea Michele – włosy jak marzenie

Miliony porad, zarówno na stronach polskich jak i zachodnich, przeczytanych (i wcielonych w życie). Kilkadziesiąt gadżetów, które miały magicznie sprawić, że moje włosy będę gładkie, lśniące i grzecznie ze mną współpracujące. Do tego niebagatelna kwota wydana na te setki odżywek i szamponów, które miały sprawić cud na moim prywatnym sianie.

Nic z tego – moje włosy muszą stanowić wyjątkowo upartą i kapryśną mieszankę genetyczną ponieważ żadną miarą nie chcą choćby przypominać idealnej fryzury. Na zmianę, stanowią artystyczną kopkę siana (często, dla urozmaicenia, dokładają efekty specjalne z gatunku „strzelił piorun”) lub wiszą smętnymi strąkami (czasami przypominając, jakże modną lata świetlne temu, „mokrą Włoszkę”).

Dlatego też, w pewnym momencie mojego życia, poddałam się całkowicie, skreśliłam z listy marzeń długie, ciemne fale i skróciłam (dość radykalnie) moje włosy.

I nagle pokochałam swoje włosy, skończyły się problemy z układaniem (moja genialna fryzjerka ścina mnie tak, że każdy włos zna swoje miejsce w szeregu) a włosy są w tak dobrej kondycji, że najczęściej pomijam etap nakładania odżywki (odkuwam się za te wszystkie lata wielogodzinnych maseczek i olei na mojej głowie). Czasami tylko paćkam po nich odżywką Renovastin (tak dla uspokojenia swojego sumienia).

Źródła zdjęć: http://www.cosmopolitan.com, http://www.reveal.co.uk, http://ryuseunghyun.tistory.com
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.