Wiosna to ta szczególna pora roku, która daje nadzieję. Coraz częściej i jaśniej świeci słońce, termometr pokazują coraz wyższe temperatury, przyroda budzi się do życia i rozkwita, i na dobre powróciły ptaki wraz ze swoimi trelami. Dopisują także ludzkie humory. Znika gdzieś zimowy marazm, mamy coraz więcej energii i chęci do działania. To także idealny moment na spacery – te samotne, i te w gronie rodzinnym. Najwyższa pora wyruszyć więc w poszukiwaniu wiosny, a tę znajdziemy nawet w mieście.

Ogród botaniczny

To tutaj w każdym mieście trwa prawdziwy festiwal barw i kolorów. Różnorodne gatunki roślin z wielu zakątków świata cieszą oko i pokazują prawdziwe piękno przyrody. To także ulubione miejsce młodych par – ślubne sesje fotograficzne odbywają się praktycznie codziennie. Dla pozostałych, to idealne miejsce relaksu i ciszy. Nie trudno więc zgadnąć, że ogrody botaniczne mają swoich wiernych fanów, nie tylko wiosną.

Miejskie zoo

To kolejny punkt na mapie polskich miast, który warto odwiedzić właśnie wiosenną porą. Wiosna to szczególny czas w ogrodach zoologicznych. To właśnie teraz przychodzi na świat najwięcej zwierząt i to one właśnie stanowią główną atrakcję dla odwiedzających ogrody.

Nadrzeczne bulwary

także rozkwitają. Po zimowym odpoczynku zaczynają one tętnić życiem wracają na swoje miejsce klubokawiarnie, ogródki i leżaki. Zapełniają się ścieżki rowerowe i rolkarskie oraz pojawiają się kolejne atrakcje (jak choćby plenerowe kina) – zarówno dla małych, jak i dużych mieszkańców. To wręcz idealne miejsce na niedzielny, rodzinny spacer.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.