Świat użytkowników smartfonów dzieli się na dwoje – część z nich jest gorącymi zwolennikami kupowania tzw. flagowców, pozostali to ci, którzy uważają, że tego typu telefony są dla chcących przepłacać głupców. Czy faktycznie warto inwestować dość spore pieniądze we flagowe telefony?

Najnowsze technologie

Projektując swoje flagowe telefony firmy inwestują w nie najlepsze co mają do zaoferowania – najnowsze, najbardziej wydajne procesory, najlepsze obiektywy, to do tych telefonów wrzucają swoje nowinki technologiczne oraz najnowsze oprogramowanie znajdziemy też bardziej wydajne baterie niż w telefonach z niższych półek, pojemniejszą pamięć a ilość RAMu może zawstydzić niejeden ciut starszy komputer.

Nieporównywalna jakość

Nabywca flagowca może także liczyć na wyświetlacz z górnej półki. Feria kolorów, ilość pikseli może przyprawić o zawrót głowy – szczególnie pośród tych, którzy wcześniej użytkowali telefony budżetowe. Obecne telefony z górnych półek to rozdzielczość wysokiej jakości, niejednokrotnie zahaczająca, już nawet nie o HD, ale o 4K.

Topowy aparat

Używasz telefonu do robienia sporej ilości zdjęć i zależy ci na ich jakości? W takim przypadku telefon flagowy powinien być naturalnym wyborem. Aparaty telefonów ze średniej oraz niskiej półi nie umywają się do tych najdroższych modeli. Co więcej, to właśnie na tym polu trwa najbardziej zaciekła walka o klienta – firmy prześcigają się w ulepszaniu swoich obiektywów i wprowadzaniu jakości fotografii na coraz wyższe szczeble.

Wsparcie

Flagowce to sprzęt wprost wymarzony dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za ciągłymi zmianami telefonów. Są zdecydowanie bardziej wydajne i dobrze traktowane mogą posłużyć ładnych kilka lat. Ich oprogramowanie jest także znacznie dłużej i częściej aktualizowane. Dłużej także możemy liczyć na wsparcie techniczne ze strony producenta.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.