apteczka na wakacje

Noclegi już zarezerwowane, bilety zakupione, walizki spakowane – pora więc pomyśleć o czymś niemniej ważnym jak kostium kąpielowy oraz bilety na samolot – o wakacyjnej apteczce.

Ale po co?

Teoretycznie w większości docelowych miejsc wakacyjnych wojaży dobrze zaopatrzoną aptekę znajdziemy bez trudu. Kto jednak choć raz musiał w nocy poszukiwać w obcym mieście apteki lub próbował pośród zagranicznych leków rozpoznać odpowiedniki polskich panaceów ten wie, że podstawowe leki oraz środki opatrunkowe warto mieć zawsze przy sobie. A już na pewno wtedy, gdy podróżujemy z dziećmi.

Na rany i urazy

W apteczce podróżnej muszą się znaleźć środki opatrunkowe. Przede wszystkim powinniśmy się zaopatrzyć w plastry różnych rozmiarów (przydadzą się zarówno pojedyncze plasterki, jak i plaster z „metra”), bandaże oraz gaziki. Koniecznie nie zapomnijmy też o preparatach do odkażania: woda utleniona (polecam tę w żelu), nieco bardziej praktyczny ale i droższy – Octenisept lub bardzo wygodne gaziki Leko (gotowe płatki nasączone preparatem antybakteryjnym). Spakujmy też nożyczki (wbrew pozorom to ważny przedmiot w każdej podręcznej apteczce).

skaleczona dziewczyna

źródło: http://www.hellozdrowie.pl

Gdy złapie choroba

Żelazne pozycje w wyjazdowej apteczce to także środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe (tych chyba uzasadniać nie trzeba). Warto również pomyśleć o preparatach pomagających w przypadku zatruć pokarmowych – środki przeciwwymiotne, preparaty zwalczające biegunkę (szczególnie ważne w przypadku wakacji w krajach nieco bardziej egzotycznych) oraz leki rozkurczające.

wyposażenie podróżnej apteczki

źródło: http://www.blondhaircare.com

Bo komary są wszędzie…

Środki na ugryzienia owadów oraz preparaty i leki antyhistaminowe to także istotne składowe apteczki podczas wakacyjnych wojaży. Dodatkowo dorzućmy też balsamy lub maści łagodzące skutki nadmiernego przebywania na słońcu – nigdy nie wiadomo kiedy te ostatnie się przydadzą.

Przedwyjazdowy research

Mimo tak zaopatrzonej apteczki warto także przed wyjazdem zorientować się co do rozmieszczenia punktów medycznej pomocy (szpitali, przychodni, „ostrych dyżurów”) w wybranym przez nas miejscu – oszczędzi to w razie nieprzewidzianych wypadków kłopotów i nerwów związanych z szukaniem dyżurującego lekarza.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.