Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami, niektórzy swoje wojaże mają już zaplanowane, inni zdążyli już wrócić – reszta nadal planuje, czeka i odlicza dni od wymarzonego i zasłużonego urlopu. Tymczasem prestiżowe wydawnictwo Lonely Planet przygotowało zestawienie 8 miejsc w Europie, które warto i trzeba zobaczyć. Jeśli więc brakuje wam skrystalizowanych wakacyjnych planów, koniecznie wybierzcie się w jedno z nich!

Słowenia – małe ale urokliwe państwo. Otoczone przez takie giganty jak Włochy, Austria i Chorwacja często pozostaje zapomniane. Niesłusznie -bowiem Słowenia to przyjaźni ludzie, różnorodne formy odpoczynku i malownicze pejzaże. Wygrywa także cenowo – za wczasy w tym niewielkim państwie zapłacimy sporo mniej niż u jej sąsiadów.

Greckie wyspy, to raczej znane miejsce turystycznych wyjazdów. Warto jednak zboczyć nieco z utartych turystycznych szlaków i przyjrzeć się z bliska mniejszym wysepkom i miejscowościom.

Albania brzmi raczej egzotycznie, jednak to państwo położone nad Morzem Śródziemnomorskim ma sporo do zaoferowania. Są to przede wszystkim mało zatłoczone plaże, korzystne ceny i piękne górskie krajobrazy.

Lizbona, stolica Portugalii zazwyczaj przegrywa konkurencję z miastami niedalekiej Hiszpanii. A szkoda – bo Lizbona ma równie wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom.

Berlin – zapomnij o historycznych animozjach, Berlin to miejsce warte zobaczenia. To istna gratka dla wielbicieli sztuki i historii, a także miłośników zakupów.

Istambuł, stolica Turcji położona na skraju dwóch kultur, i to właśnie. To miasto, w którym zabytek goni zabytek a każda uliczka warta jest poznania.

Wyspy Owcze, to miejsce bardzo malownicze. Te pozbawione drzew wyspy należą do Danii i stanowią atrakcję przede wszystkim dla wielbicieli pieszych spacerów i spokoju.

Islandia, to idealne miejsce dla wielbicieli mocnych wrażeń i nieco bardziej surowego klimatu. Liczne gejzery, wulkany i lodowce to jej znaki rozpoznawcze.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.