Pierwsze powakacyjne miesiące to zazwyczaj okres, w którym uświadamiamy sobie jak wiele, kolejny już rok z rzędu, wydaliśmy na urlopowe przygody. Jest to także dobry moment, aby już teraz, pomyśleć o zimowych i świątecznych wyjazdach, a nawet – o przyszłorocznych wakacjach i o tym, jak na nich zaoszczędzić. Bo tanie i oszczędne wakacje są możliwe.

Wakacje poza sezonem – jeśli nie mamy dzieci w wieku szkolnym i nie zależy nam na wyjeździe w okolicach lipca lub sierpnia, warto rozważyć taką możliwość. Wiele miejsc i turystycznych zagłębi znacznie obniża ceny w tzw. niskim sezonie. Taki wyjazd ma dodatkowy plus – mniej upalna pogoda sprzyja zwiedzaniu, no chyba, że należymy do miłośników intensywnego plażowania…

Już teraz warto pomyśleć o zimowych feriach

Zorganizuj się sam – wycieczki organizowane przez biura turystyczne są rozwiązaniem wygodnym ale za te wygodę musimy nieco dopłacić. Znacznie taniej wypada samodzielna organizacja całej wyprawy – warto wtedy skorzystać z porównywarek cen noclegów i szukać miejsc poza hotelami (wygodniej i taniej wynająć całe mieszkanie lub podnająć pokój u „miejscowych”).

Takie widoki „po taniości” – to możliwe!

Zaplanuj wcześniej – planowanie z wyprzedzeniem pozwala nam zazwyczaj znacznie zaoszczędzić zarówno na kosztach podróży, jak i noclegach a nawet wejściówkach do muzeów oraz lokalnych atrakcji turystycznych.

First minute – jeśli zdecydujemy się na podróż z biurem turystycznym polujmy na okazje. Wiele biur promuje cenowo tych, którzy zawrą z nimi umowę z wyprzedzeniem – myśląc już teraz o wyjeździe na narty lub kolejnej wyprawie w tropiki możemy liczyć na poważne okazje i rabaty.

Zdjęcia pochodzą z serwisu https://pixabay.com
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.