Miesiąc bez moich zachwytów nad jednym z modeli marki Volvo, miesiącem straconym – także więc i w tym miesiącu nie zabraknie opisu jednego z pokazowych przedstawicieli szwedzkich producentów samochodów. Bohaterem tego wpisu jest bowiem Volvo XC60.

źródło: http://www.volvocars.com

Lider

Volvo XC60 to podobno najlepiej sprzedający się model szwedzkiego koncernu. Sprzedażowy prym wiedzie nie tylko w naszym kraju – jest niekwestionowanym liderem sprzedażowym na terenie całej Europy i został okrzyknięty jedną z najważniejszych premier Volvo ostatnich lat.

Lepsza wersja

Nowe, ulepszone Volvo XC60 to oczywiście nadal samochód klasy SUV. Od swojego przodka różni się przede wszystkim wielkością – urósł bowiem o niecałe 5 cm, rozstaw osi natomiast zwiększona aż o 9 cm (zwiększa to znacznie komfort pasażerów tylnych miejsc). Do tego dochodzi bagażnik o pojemności 505 litrów wraz z dodatkowymi schowkami (na łączną pojemność 50 l).

źródło: http://www.volvocars.com

Odchudzony

Czym jeszcze zaskoczyli nas Szwedzi? Nowy model XC60, mimo zmiany gabarytów, jest lżejszy o prawie 90 kg. A wszystko to dzięki zastosowaniu platformy SPA wykorzystywanej jak do tej pory w modelach serii 90.

Nowoczesna elegancja

Nowe Volvo to także niebagatelne, wyróżniające się wnętrze. Jak zawsze, tak i tym razem szwedzcy projektanci postawili na nowoczesną elegancję i prostotę. Nie brakuje tu dopracowanych detali, szlachetnego drewna oraz metali. Wnętrze jest minimalistyczne ale nie brakuje tu znanych nam już udogodnień – centralnego ekranu dotykowego (sterowanego także głosem), dobrego systemu audio (Bowers&Wilkins) oraz przyzwoitego  i sprawnie działającego dostępu do Internetu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.