Wielkomiejski gwar, szum i tłok – atmosfera, która nie każdemu przypadnie do gustu. Gustujący w ciszy i sielankowej atmosferze raczej rzadko dają się skusić na wycieczki do światowych metropolii. Pozostali, skuszeni sławą i zabytkami poszczególnych miast, lubią, od czasu do czasu, spędzić kilka dni na zatłoczonych ulicach. A to właśnie ulice i ich prestiż, równie często jak architektoniczne perełki i znane muzea, przyciągają tłumy turystów z całego świata. Jakie są więc te najsłynniejsze ulice i trakty?

Co i gdzie warto zobaczyć?

Do Nowego Jorku zaprasza nie tylko Statua Wolności i Central Park. To właśnie tu znajduje się przecież mekka miłośników muzyki i teatru. Dwadzieścia cztery kilometry tętniące najsłynniejszymi musicalami i teatralnymi przedstawieniami, czyli Broadway, przyciąga nie tylko turystów z całego świata, ale i nowojorczyków liczących na spotkanie z licznymi gwiazdami światowego formatu.

Las Vegas Strip także ma się czym pochwalić – ponad 60 tysięcy pokoi hotelowych rozlokowanych na przestrzeni 7 kilometrowego odcinka Las Vegas Boulevard. To miejsce, w którym znajduje się aż 19 (z listy 25) największych światowych hoteli. Tutaj znajdziemy także liczne centra rozrywki oraz to, co do Las Vegas przyciąga tłumy marzycieli, pasjonatów i, nierzadko, desperatów – kasyna.

Paryżanie mogą się natomiast pochwalić Polami Elizejskimi, czyli Champs-Elysees. Ulicą od dziesięcioleci opiewaną przez światowych bardów i poetów. Francuzi zgodnie twierdzą, że to najpiękniejsza ulica Europy. Faktycznie, tej ulicy nie sposób odmówić urody. Jest to także swoista mieszanka kontrastów – po zmroku spotkamy tutaj licznych wielbicieli Drag Queen, za dnia nie brakuje natomiast limuzyn wypełnionych żonami bogatych arabskich szejków błądzących pośród najdroższych perfumerii świata.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.