misiu na walizce

Wakacje i największy tegoroczny bum wyjazdowy już są oczywiście za nami. Moje wojaże odbyły się, na szczęście, bez większych i mrożących krew w żyłach przygód ale wiem, że nie zawsze i nie każdy wakacyjny wyjazd kończy się z samymi miłymi wspomnieniami.

Nie przewidzisz

Pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć – no chyba, że jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kryształowej kuli i dodatkowo potrafimy jednoznacznie odczytać z niej przyszłość. Póki, co atrybutem tym dysponują co najwyżej niektóre cyganki a ja proponuję nie tyle przewidywać co starać się zapobiegać katastrofalnym skutkom, głównie finansowym, nieprzewidzianych wypadków.

hamak w tropikach

Ubezpieczony może beztrosko odpoczywać
źródło: https://www.theodysseyonline.com/

Ubezpiecz się!

Oczywiście przez katastrofę podczas wakacyjnych podróży mam na myśli głównie chorobę i wypadki a przez zapobieganie najprostsze rozwiązanie na świecie- ubezpieczenie w podróży.
Ubezpieczenie turystyczne warto wykupić zawsze – nawet na krótkie i niedalekie wypady. O wyprawach w nieznane lub dalekie lądy już nawet nie wspominam – to tzw. „oczywista oczywistość”, bez stosownego ubezpieczenia żaden rozsądny i w miarę logicznie myślący człowiek nie powinien ruszać się z domu (jestem przekonana, że nawet boso zwiedzający świat pan Cejrowski dzierży upchniętą w kieszeni stosowną polisę ubezpieczeniową).

Przede wszystkim – zdrowie

Co ubezpieczać podczas wyjazdów? Oczywiście, przede wszystkim, zdrowie i ewentualne koszty leczenia, pobytu w szpitali, transportu sanitarnego i tym podobnych rozrywek dodatkowych. Tego typu ubezpieczenie przydaje się także w granicach Unii Europejskiej. Teoretycznie na terenie Unii koszy leczenia nagłych wypadków powinny być rozliczane i pokrywane bezgotówkowo, na mocy przepisów unijnego ubezpieczenia zdrowotnego, w praktyce jednak poszczególne kraje podchodzą do tego na swój własny sposób, niejednokrotnie obciążając kosztami pacjenta.

korytarz szpitalny

Ubezpieczenie turystyczne przydaje się w nagłych wypadkach
źródło: https://www.theodysseyonline.com/

Na wypadek kradzieży

Warto też zainteresować się ubezpieczeniem mienia – w wielu krajach Świata turyści stanowią łakomy kąsek dla gangów złodziei i w dość prosty sposób zostać możemy nie tylko bez aparatu fotograficznego lub telefonu ale także gotówki i, co gorsza, dokumentów. Ubezpieczenie podczas podróży przed kradzieżą nas co prawda nie uchroni, ale w prosty sposób pomoże rozwiązać kwestie formalne i finansowe.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.