kawa w ziarnach

Jakiś czas temu stałam się szczęśliwą (jak się okazało w praktyce) posiadaczką ekspresu do kawy Krups. Nie, nie będę czarować nie jestem nałogowym pijaczem kawy – zdecydowanie częściej i chętniej sięgam po herbaty wszelkiej maści i gatunków. Po co mi więc w ogóle ekspres do kawy?

ekspres Krups

Ekspres to idealne rozwiązanie dla zabieganych

To proste – lubię mieć wygodę. Lubię, w momencie gdy już zapragnę kawy, tę wygodę, że wystarczy kilka przyciśnięć i idealne latte, cappuccino lub, po prostu, aromatyczne espresso robi się praktycznie samo. Bez pilnowania kawiarki, podgrzewania a także spieniania mleka.

Kawa niejedno ma imię

Z racji tego, że nie jestem zagorzałym kawoszem najczęściej sięgam po napoje z dużą ilością (oczywiście, najlepiej spienionego) mleka, przez niektórych kawowych radykałów zwane napojami kawopodobnymi. Ja jednak lubię wyrazisty smak espresso złamany delikatna słodyczą mleka.

coffe latte

Kawę latte lubię w połączeniu ze słodkim drugim śniadaniem
źródło: https://kopikatha.com

Dlaczego akurat ten?

Ekspres do kawy Krupsa wybierałam specjalnie ze względu na jego prostotę użytkowania (zdecydowanie nie uśmiechało mi się półgodzinne analizowanie instrukcji za każdym razem gdy chciałabym napić się kawy) oraz sporą ilość wariacji na temat kawy, jakie można dzięki niemu sporządzić. Grymasić mogę zarówno pod względem mocy kawowego naparu, jak i ilości spienianego mleka (bez problemu można w nim sporządzić zarówno latte, americano oraz cappuccino).

Przede wszystkim -ma być prosto

Do tego dochodzi łatwe czyszczenie i praktycznie bezproblemowa eksploatacja (odpukać, ale jak na razie mój ekspres do kawy nie zaliczył ani jednej awarii). Wszystko to powoduje, że nie żałuję ani złotówki wydanej na tę maszynę – kto wie, może dzięki niemu kiedyś nawet zostanę prawdziwym fascynatem kawy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.