telewizory w sklepie

Kto pamięta jeszcze telewizory z czarno-białym obrazem? Bez pilota (kanały przełączało się ręcznie) i z dwoma kanałami telewizyjnymi do wyboru? To były czasy, kiedy telewizję oglądało się całymi rodzinami i traktowało jako miła odskocznię a nie wypełniacz wolnego czasu. Jeden telewizor na rodzinę to było maksimum.

Telewizor w każdym pokoju

Teraz każdy członek rodziny ma swój własny telewizor, a same telewizory już dawno przestały być tylko odbiornikami sygnału telewizyjnego. Współczesne telewizory pozwalają nam na wiele więcej. Dzięki nim, nie tylko możesz oglądać jeden z setki dostępnych obecnie kanałów telewizyjnych (zaskakujące, że mimo takiej dobroci są momenty gdy nadal nie ma co oglądać), ale także bez problemu połączysz się z internetem (za pomocą technologii wi-fi), obejrzysz zdjęcia z wakacji i ze ślubu siostry, posłuchasz muzyki a także obejrzysz filmy bezpośrednio z komputera lub przenośnej pamięci usb.

Zobacz poradnik: Jaki telewizor do 3000 zł

Coraz nowsza technologia

Firmy prześcigają się w udoskonalaniu swoich smart telewizorów (obecnie jednymi z najlepszych opinii cieszą się telewizory LG). Zmieniają się już nie tylko funkcje ale także jakość obrazu i dźwięku, kształt ekranu i sposób odbioru sygnału. Sprzęty wyposażone w technologię 3D stały się już standardem. Pomału rynek zdobywają telewizory z zakrzywionym ekranem (tzw. „curved”), który dodatkowo potęguje wrażenia podczas oglądania. Coraz częściej możemy też spotkać modele ze sterowaniem głosowym oraz możliwością nagrywania cyfrowego obrazu (do niedawna zarezerwowaną tylko dla dekoderów i nagrywarek).

LG

Zakrzywione ekrany są hitem kilku ostatnich miesięcy
źródło: http://managerplus.pl/

I choć u mnie w domu niepodzielnie królują najnowsze modele telewizorów LG, to czasami z sentymentem wspominam stare, ciężkie i toporne Neptuny oraz typowego przedstawiciela stylu retro – telewizor marki Szamaragd w salonie moich dziadków.

telewizor Szmaragd

Z sentymentem wspominam telewizor mojej babci
źródło: http://www.pwl.mikrokontroler.pl/

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.