Nowy kolor auta – szybko, tanio i praktycznie bez kłopotów? Zabawny rzucik na karoserii lub, po prostu, chęć dorobienia za pomocą reklamowego baneru na samochodzie – przy współczesnych technologiach, to możliwe. Tradycyjne odświeżanie lakieru już dawno zostało zamknięte w lamusie. Teraz jest era folii.

Foliowanie samochodu to obecnie jeden z najbardziej popularnych i najłatwiejszych sposobów na zmianę wyglądu samochodu. W czym tkwi sekret tej metody?

Szybko

Przede wszystkim – foliowanie to proces, w porównaniu do tradycyjnego lakierowania, łatwy i szybki. Jest to także proces odwracalny – oryginalna powłoka lakieru pozostaje nienaruszona a folię można w dowolnym momencie usunąć lub wymienić ja na nową. Dodatkowo, zastosowanie folii (np. carbon) chroni lakier przed drobnymi uszkodzeniami oraz zarysowaniami.

Folia typu carbon pozwala na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych
źródło: https://pixabay.com

Masz wybór

Folia daje nam także nieskończenie wiele możliwości wyboru – nie jesteśmy już ograniczeni ubogą ofertą producentów lakierów samochodowych. Przebierać możemy pośród bogatej palety kolorów oraz efektów (większości z nich nie da się uzyskać w tradycyjnym procesie lakierowania).

Nietypowy kolor? Z folią to możliwe
źródło: https://pixabay.com

Trwałość

Folie stosowane podczas oklejania samochodów cechuje zazwyczaj długookresowa trwałość. W zależności od producenta, trwałość takiej folii wynosić może nawet do 10 lat. Oczywiście zależy to także od sposobu eksploatacji – stłuczki, zarysowania oraz otarcia zmniejszają okres trwałości. Folie, którymi oklejane są samochody, odporne są jednak na ekstremalne temperatury (można je bez obaw użytkować w temperaturach od -50 do +110°C), działanie benzyny oraz powszechnie stosowanych środków myjących.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.