Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jakim cudem właściciele sklepów wielkopowierzchniowych, administratorzy obiektów sportowych lub kierownicy muzeów utrzymują podłogi w porządku? Jakim cudem w ciągu jednej nocy znika rud, kurz oraz błoto naniesione tam przez odwiedzające te przybytki tłumy? Wbrew pozorom, cudów tych nie dokonuje armia pracowitych krasnoludków uzbrojonych w ścierki i ręczne mopy, lecz współczesna technologia.

Z technologią na brud

Technologie używane w szeroko rozumianej branży sprzątającej ulegają ciągłym przemianom. Aby usprawnić pracę firm zajmujących się utrzymaniem czystości, producenci maszyn i urządzeń czyszczących nieustannie rozwijają oferowane przez siebie sprzęty. Jedną z takich maszyn, która znacznie usprawniła proces sprzątania dużych powierzchni, jest szorowarka.

źródło: https://www.kaercher.com

Tajemnicza szorowarka

Szorowarki to wydajne maszyny świetnie sprawdzające przy czyszczeniu różnego rodzaju podłóg gładkich. Ze względu na ich wszechstronne zastosowanie z powodzeniem używane są w domach i centrach handlowych, budynkach użyteczności publicznej, dworcach oraz lotniskach, a także halach przemysłowych, hotelach lub halach sportowych.

Do każdej powierzchni

Dobór właściwej szorowarki zależy od rodzaju i rozmiaru powierzchni na jakiej sprzęt ma być używany. Na małych powierzchniach oraz w ciasnych pomieszczeniach sprawdzą się mniejsze szorowarki prowadzone ręcznie lub te typu „step-on”. Przy dużych obszarach zastosowanie znajdą maszyny nieco większe – wyposażone w fotel dla operatora lub prowadzone ręcznie. W przypadku schodów ruchomych natomiast, warto zainwestować w szorowarkę, która umożliwi ich czyszczenie bez konieczności wyłączania całej maszynerii.

W takich halach używa się szorowarek z miejscem dla operatora

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.