widok na Amsterdam

Lubię spędzać Święta Bożego Narodzenia w typowo domowych warunkach – w mieszkaniu pełnym świątecznych ozdób, z rodziną i znajomymi tłoczącymi się na kanapie, herbata pachnącą Świętami, grzańcem i, oczywiście, śniegiem za oknem.

Kierunek Amsterdam

Ale w tym roku były inaczej. Może to wina marcowej pogody (piękną mamy wiosnę tej zimy, nieprawdaż?), może zawinił mój całkowity brak nastroju, a może po prostu skusiły mnie promocyjne ceny biletów lotniczych. W każdym razie, ostatecznie Boże Narodzenie i kilka dni przed nim spędziłam podziwiając atrakcje Amsterdamu.

Miasto ziół i czerwieni

Amsterdam to jedno z tych miast, które zdecydowanie warto zobaczyć. Amsterdam to miasto budzące spore kontrowersje i jeszcze większą ciekawość. Kuszą ciasteczka wzbogacone zakazanymi w innych rejonach świata „przyprawami”, kuszą zioła, które można bez trudu i legalnie kupić na każdym rogu, w końcu – kusi słynna dzielnica Czerwonych Latarni.

Dzielnica w Amsterdamie

Dzielnicę Czerwonych Latarni co wieczór odwiedzają tłumy turystów
źródło: http://turystyka.wp.pl

Nad brzegiem kanału

Poza tym wszystkim niezaprzeczalną atrakcją Amsterdamu są słynne na całym świecie kanały. Różnią się jednak one od swoich weneckich odpowiedników. Na próżno tu szukać romantycznej atmosfery i śpiewu gondolierów. Nie znaczy to jednak, że holenderskie kanały pozbawione są uroku – szlaki spacerowe tuz nad wodą, kamieniczki niknące w głębinach kanałów oraz statki zacumowane wzdłuż nich składają się na niesamowity klimat tego miasta, którego nie da się podrobić.

liście marihuany

Tej rośliny w Amsterdamie nie brakuje

Coś dla wielbicieli historii

Odwiedzając Amsterdam warto także zwrócić uwagę na zabytkowe kościoły (najstarszy pochodzi z XIII wieku i jest, nomen omen, usytuowany w dzielnicy Czerwonych Latarni), Pałac Królewski, arsenał morski, Stadiom Olimpijski (Igrzyska Olimpijskie 1928), Chudy Most oraz Homomonument. Nie brakuje również muzeów a pośród nich jedno, o którym zapomnieć nie wolno – Dom Anny Frank.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.