Długie stanie przy garnkach i walka z piekarnikiem, gorączkowe zakupy i przedświąteczna panika to już przeszłość. Od kilku lat zadomowiła się na dobre nowa tradycja – zamiast spędzać Święta Bożego Narodzenia z liczną rodziną i przy suto zastawionym stole, wybieramy wyjazd n zagraniczne wycieczki oraz górskie kurorty.

Święta Last Minute

Pamiętacie rodzinę Kranków i ich nietuzinkowy pomysł pominięcia Świąt? Ostatecznie tej zabawnej parze nie udało się zrezygnować z hucznych obchodów Bożego Narodzenia, nie oznacza to jednak, że nie możemy iść w ich ślady. Nie musimy od razu, ich wzorem, inwestować w wycieczkę na Karaiby, cieplejsze zakątki Europy w zupełności wystarczą. O tej porze roku stosunkowo wysokimi temperaturami powita nas Hiszpania, południe Francji oraz Grecja. Na miłośników plaży i opalania czekają natomiast Madera i Costa del Sol.

Na góralskich szlakach

Nie brakuje także propozycji dla wielbicieli sportów i aktywnego wypoczynku. Górskie kurorty działają pełną parą i oferują nie tylko noclegi ale i tradycyjną, góralską kolację wigilijną. Do tego liczne atrakcje, takie jak kuligi lub kolędowanie – z góralami nikt nie będzie się nudził. A po kolacji kalorie można spalić na nartach lub spacerach po ośnieżonym mieście.

Świąteczna odnowa

Dość oryginalną sposobem na ucieczkę od świątecznej zawieruchy jest spędzenie tego czasu w SPA. Zamiast marnieć w kuchni można przecież zafundować sobie kilka zabiegów i zasłużony relaks. Masaże, zabiegi kosmetyczne i cisza – tutaj naprawdę można mówić o świątecznym wypoczynku.

Ale to co się naprawdę liczy, to rodzina – gdziekolwiek się wybierzecie, zróbcie z tego rodzinną wyprawę. Wtedy, będą to naprawdę pamiętne Święta.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.