Święta to nie tylko choinka i radiowe świąteczne przeboje. Okres poprzedzający Boże Narodzenie to także czas, w którym tłumnie odwiedzamy świąteczne jarmarki. A tych, w całej Europie nie brakuje. Przyjrzyjmy się tym najpiękniejszym.

Polski i bajkowy

Wrocław to miasto, w którym przez cały grudzień gości najbardziej bajkowy polski jarmark. Oprócz słynnych wrocławskich krasnalów znajdziemy na wrocławskim rynku bajkowy las, galerię Św. Mikołaja a w kolorowym korowodzie spotkamy liczne postacie znane nam ze światowych bajek. Oczywiście nie brakuje także kramów, także tych z regionalną żywnością nie tylko z Polski ale i całego świata.

Stolica jarmarków

Wymieniając europejskie jarmarki nie sposób nie wspomnieć o kolebce jarmarcznej tradycji – stolicy Niemiec. Berlin to istne królestwo jarmarków, ich liczba pomału zbliża się do 100! usytuowane są w strategicznych i słynnych punktach miasta, a każdy pełen licznych atrakcji i ciekawych stoisk. Karuzele, tory saneczkowe, morze grzańca i liczne tradycyjne niemieckie przysmaki – takich jarmarków się nie zapomina.

Tam, gdzie się zaczęło

Najstarszy jarmark w Europie odbywa się w Norymberdze. Jest to zarazem jarmark największy, a według licznych znawców świątecznej atmosfery – najpiękniejszy. W tym mieście nie sposób oddzielić terenu jarmarku od zabudowań – świąteczna magia jest wszędzie, a zabytkowe kamieniczki w blasku świateł prezentują się wyjątkowo urokliwie. A na samym jarmarku kupić można ponoć wszystko – oczywiście prym wiodą tutaj słynne norymberskie pierniki. Zdaniem ponad 2 milionów turystów odwiedzających corocznie norymberski jarmark, takiej atmosfery jak tutaj, nie znajdzie się nigdzie indziej na całym świecie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.