Ford zaskakiwał już niejednokrotnie. Ta ciesząca się długą, bo ponad stuletnią tradycją, firma na swoim koncie ma wiele udanych modeli dla każdej warstwy społecznej. Niektóre z nich cieszą się niesłabnąca popularnością od wielu lat. Tak się stało z Fordem Mondeo – wypuszczonym przez koncern w 1993 roku jako samochód globalny dla tzw. klasy średniej.

źródło: http://www.ford.pl

Świat Forda

Mondeo oznacza świat – nazwa utworzona została bowiem od łacińskiego słowa „mundis” i od 1993 roku cieszy się w Europie niesłabnącą popularnością. Obecna, piąta generacja tego samochodu produkowana jest od 2012 roku i nic nie wskazuje na to, żeby firma planowała wycofanie się z tego szlagierowego modelu. Przeciwnie – niedawno Ford Mondeo został wzbogacony o szereg nowinek nie tylko poprawiających komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo pasażerów.

źródło: http://www.ford.pl

Silnik ma moc

Ford Mondeo wyposażony został w nowy wysokoprężny silnik Twin-Turbo. Jest to pierwszy tego typu silnik montowany w samochodach osobowych Forda. Cechuje go przede wszystkim szybkość reakcji i zaskakująca dynamika. Silnik zapewnia także sporą oszczędność paliwa i niską emisję spalin. A wszystko to dzięki dwóm turbosprężarkom – jedna z nich pracuje na podstawowych prędkościach, druga natomiast przystępuje do pracy dopiero wtedy gdy wzrasta prędkość jazdy.

Bezpieczni pasażerowie

Konstruktorzy Forda Mondeo postanowili również zwiększyć bezpieczeństwo jazdy pasażerów tylnego siedzenia. Wprowadzili oni innowacyjne pasy bezpieczeństwa – specjalny system nadmuchiwania w razie kolizji powiększa objętość pasów znacznie rozpraszając tym samym siłę uderzenia. Pasy te znacznie lepiej stabilizują głowę pasażera minimalizując ewentualne ryzyko wystąpienia urazów kręgosłupa szyjnego.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.