Projekt domu
Siostra postanowiła wybudować dom. Nie byłoby w tym nic wartego uwagi, gdyby nie fakt, że jako osoba wyjątkowo towarzyska i rodzinna, postanowiła dzielić się radościami i troskami związanymi z całym procesem tworzenia własnego lokum od podstaw – od wyboru projektu, poprzez przeboje z ekipami budowlanymi i fachowcami rożnego autoramentu, aż po fachowe słownictwo, dobór sprzętu i zakup artykułów wykończeniowych.

Tym też sposobem nie mają przede mną tajemnic kotły kondensacyjne, więźby dachowe, systemy alarmowe oraz producenci płytek ceramicznych.

Zawsze marzyłam o pracy architekta wnętrz
kolonialna sypialnia

Sypialnia w stylu kolonialnym wręcz zaprasza do odpoczynku
źródło: https://www.stanleyfurniture.com

Na szczęście najgorsze, czyli sama budowa domu i położenie instalacji, już za nią (i za nami) a zostały już nieco przyjemniejsze prace – wykończeniówka i urządzanie. I tutaj moja siostra naprawdę szaleje (a ja wraz z nią, gusty mamy na szczęście zbliżone) – godziny przeglądania portalu Pinterest i zasobów Google zaowocowało niezliczoną ilością pomysłów (nawet nieco zbyt dużą) ale już wiadomo, że nowy dom będzie stanowił mieszankę stylu skandynawskiego i kolonialnego. Jak to wyjdzie w praktyce? Zobaczymy.

Po angielsku lub nowocześnie

W kuchni dla odmiany rozpanoszy się styl angielski (tej kuchni to ja jej już zazdroszczę), czyli kamienne oraz szare podłogi i ściany połączone z bielą lub bardzo jasną szarością mebli (lub na odwrót). Łazienka to idealne miejsce na wykorzystanie bardziej nowoczesnych projektów aranżacji wnętrz.

kuchnia w stylu angielskim

Typowa kuchnia utrzymana w stylu angielskim
źródło: http://911truthie.com

Urok tkwi w prostocie i detalach

Całość ma być utrzymana w prostocie – żadnych biedermeierowskich mebli ani wzorzysty dywanów, czy też zdobnych kandelabrów. Wszystko po to, żeby można było poszaleć z kolorowymi poduchami, ręcznie robionymi serwetkami i haftowanymi obrazami na ścianach (siostra jest miłośniczką ręcznie robionych ozdób)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.