grafika z telefonami

Kto jeszcze uważa, że jednym z wynalazków zasługujących na miano „wynalazku wszechczasów” jest mały niepozorny z pozoru aparat pana Bella? Łapki w górę! A poważnie – wynalezienie telefonu przez pana Aleksandra Bella było zdecydowanie wydarzeniem przełomowym w dziejach ludzkości.Telefon to przedmiot który ułatwił kontakty między ludźmi i dziś mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie bez własnego egzemplarza tego cudu techniki.

Aleksander Bell

Dzięki niemu możemy dzisiaj używać telefonów

Jeszcze kilka lat temu każda rodzina walczyła, żeby posiadać własny „numer stacjonarny”, dzisiaj – telefon komórkowy posiadają nawet dzieci w przedszkolu i mało który dorosły wyjdzie z domu bez komórki w kieszeni. Stacjonarne linie telefoniczne pomału odchodzą do lamusa – nie rezygnujmy z nich jednak zbyt pochopnie.

Telefon stacjonarny może się jeszcze przydać nie raz. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. W sytuacjach kiedy zostawiamy ich samych w domu chcemy mieć pewność, że będziemy mogli skontaktować się z nimi bez kłopotów. Komórki w tym momencie potrafią zawieść – wyładowane, rzucone byle gdzie nie przydadzą się na nic. Łatwiej też skontrolować to czy nasze dzieci są w domu.

Ponadto osoby starsze często miewają kłopot z obsługą coraz to nowszych zdobyczy komórkowej techniki i zdecydowanie pewniej się czują mając w rękach kawał tradycyjnej słuchawki (swoją drogą – zawsze bardziej podobały mi się tradycyjne telefony, nieco w stylu retro, niż nowoczesne bezprzewodowe słuchawki).

telefon retro

Podobają mi się stare aparaty telefoniczne

Źródła grafik: https://pl.wikipedia.org, http://www.biography.com, http://www.surveysampling.com
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.