Nie będę kłamać – szczególnie okłamywać siebie samej. Nie dbam z pewnością o zdrowie w sposób wystarczający. Nie jestem na żadnej diecie, nie jem warzyw gotowanych na parze ani nie solonego, rozgotowanego mięsa. nie jem tyle owoców, ile trzeba. Co więcej, zdarza mi się pić colę, a także mocniejsze trunki w ilości znaczącej. Jadam też około dwa razy w miesiącu pizzę i kebaba, jem też ciągle dania smażone – bo po prostu lubię.

Dowiedziałam się jednak, że z wątrobą nie ma żartów. Nie zamierzam tu rozwodzić się nad jej funkcjonowaniem i istotnością, powiem tylko, że nawet gdy jest już chora, jeszcze nie boli, nie ma własnego unerwiania, Organ ten jednak może niebezpiecznie się powiększyć, powodując uczucie „rozpychania się” w klatce piersiowej. Przyznać się szczerze – ile z nas zna już te objawy?

wątroba

A są one znakiem, że należy zadbać o zdrowie. Przede wszystkim zbadać się – poziom żółci, hormonów, i tak dalej. Pomocne w sytuacji, gdy chcemy wątrobę zregenerować szybko i po prostu poczuć się lepiej, mogą też być leki. Dzięki lekowi Hepatil wspomaganie wątroby możliwe jest w bardzo efektywny sposób, a to dzięki odpowiedniej zawartości choliny, substancji przyczyniającej się do właściwego metabolizmu tłuszczów.

Jednak nie zawsze jest – zdaniem mojego lekarza – potrzeba sięgania po leki. Dieta przyjazna wątrobie nie musi być ponoć bardzo restrykcyjna. Trzeba, to prawda jeść warzywa, ale także w postaci pieczonej, gotowanej lub lekko podsmażanej. Ważne jest tu jedynie, by smażyć tylko na dobrych tłuszczach roślinnych, i zrezygnować całkowicie z masła. Kolejna ważna sprawa tu uważne kontrolowanie i ograniczenie spożycia węglowodanów (w tym także ryżu, makaronów i pieczywa). Najlepiej całkowicie wykluczyć z jadłospisu cukry rafinowane – ja je tylko ograniczam, ale to zawsze pewien postęp. Wreszcie – jeść trzeba mięso – bo białko jest kluczowe dla odbudowy wątroby. Najlepiej chude i jasne mięsa: drób, ryby i cielęcinę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wspomaganiu pracy wątroby, wejdź na stronę www.hepatil.com

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.