Ślub to wydarzenie, na które niejedna kobieta czeka z utęsknieniem. To ten moment w życiu, w którym choć raz mamy okazję poczuć się jak bajkowe księżniczki – w pięknych sukniach i z domniemanym księciem u boku (tylko białego konia zazwyczaj brak).

Część z nas planuje to wydarzenie, niczym Monika z kultowego serialu „Przyjaciele”, od przedszkola. Inne – zostawiają organizację całej imprezy na ostatnie tygodnie. Wszystkie jednak chcemy, żeby w dniu ślubu wszystko poszło jak z przysłowiowego „płatka”.


Przede wszystkim – zaplanuj liczbę gości. Ich ilość wpłynie na wielkość sali, termin rezerwacji i wiele innych czynników. Jeśli gości będzie sporo, zapomnij o organizacji w ostatniej chwili – większe sale, dostosowane do dużych wesel, rezerwowane są nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem!

Rezerwacja sali – przy obecnym obłożeniu zarówno sal weselnych, jak i restauracji, salę trzeba znaleźć jeszcze przed ustaleniem daty ślubu. Przy jej poszukiwaniu warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę i wygląd lokalu, ale i jakość jedzenia, usługi oferowane w „cenie” oraz, w przypadku jeśli zapraszamy gości spoza naszej miejscowości, możliwość noclegu w pobliżu.

Stroje państwa młodych – z zakupem tychże nie ma co prawda obecnie problemu, warto jednak i o tym pomyśleć z drobnym wyprzedzeniem – być może konieczne okażą się krawieckie poprawki.

Muzyka – to ważny element wesela – bez względu na jego wielkość. Na dużych weselach sprawdza się doskonale zespół i muzyka na żywo, ale i dobry DJ potrafi całkiem nieźle rozkręcić całe towarzystwo. W tym konkretnym przypadku najlepszym źródłem wiedzy są najczęściej znajomi.

Fotografie – co do tego nie ma wątpliwości, takie wydarzenie trzeba koniecznie utrwalić. Na szczęście pośród osób zajmujących się fotografią profesjonalną nie brakuje tych, którzy wyspecjalizowali się w dokumentowaniu pierwszych chwil wspólnego życia we dwoje. Fotografię ślubną w Poznaniu podziwiać mogliśmy na styczniowych dorocznych Targach Ślubnych ale oczywiście i bez targów możemy się zapoznać z portfolio fotografów ślubnych. Wybierzmy takiego, którego stylistyka wpisuje się w nasz gust i, z którym bez problemu znaleźliśmy wspólny język.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.