Nocleg w namiocie, rozgwieżdżone niebo, wolność i podróżowania gdzie się chce – bez ograniczeń związanych z miejscami noclegowymi w pensjonatach. Takie wyprawy z dzieciństwa i lat nastoletnich pamięta wielu z nas. Teraz wszelkie formy kempingu powracają do łask. Z minimalną ilością wygód, bez telewizora i mało komfortową łazienką (lub nawet jej brakiem) – to właśnie są najpiękniejsze wspomnienia z pól namiotowych naszego dzieciństwa. Dzisiaj, możemy podobne wspomnienia zafundować własnym dzieciom.

 A przecież wyjazd na kemping to frajda nie tylko dla dzieci…

W namiocie

Cóż by to było za biwakowanie bez namiotu? Współczesne namioty są bardzo proste do rozłożenia. Jeśli lubimy przestrzeń możemy zaopatrzyć się w namiot rodzinny – z kilkoma „sypialniami” i przestronnym miejscem pomiędzy nimi. Do tego konieczne będą śpiwory (letnie noce, zwłaszcza nad wodą, potrafią być chłodne) i materace lub karimaty (materace są wygodniejsze, z kolei karimaty są łatwiejsze podczas transportu i nie wymagają pompowania).

Gotujemy!

Przed wyjazdem koniecznie przygotuj listę prostych i szybkich potraw jednogarnkowych. Zrób także zapas suchego prowiantu i konserw – ciężko przewidzieć na jakie zaopatrzenie trafisz w miejscu, w którym się zatrzymacie (czasami pola namiotowe są oddalone od sklepu). Koniecznie zaopatrz się także w gazowy palnik i plastikowe lub metalowe naczynia (porcelana w warunkach polowych raczej się nie sprawdzi).

Na polu namiotowym

Jeśli wybierasz się z dziećmi, szczególnie małymi, wybieraj pola namiotowe z placami zabaw i dobrą infrastrukturą – ważne, żeby miały sprawnie działające prysznice i ubikacje. Dostęp do prądu także będzie przyjemnym luksusem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.