Kiedy właściciele firmy Guinness postanowili, ku uciesze bywalców piwowarów oraz bywalców irlandzkich pubów, wydawać broszurkę z ciekawostkami i udokumentowanymi faktami, nie mogli – nawet w najśmielszych snach – przypuszczać w jakim kierunku rozwinie się jej światowa kariera.

Miała to być broszurka rozprowadzana w irlandzkich pubach
Photo credit: Foter.com

Dzisiaj, po ponad 60 latach istnienia, Księga Rekordów Guinnessa to zbiorowisko najbardziej dziwacznych oraz kuriozalnych rekordów, na jakie wpadł ludzki umysł. Palmę pierwszeństwa, z największą liczbą rekordów, dzierżą Amerykanie (312 rekordów), zaraz za nimi plasuje się natomiast Polska (z liczbą 213 rekordów).

Nie brakuje i takich rekordów
https://pixabay.com

Oto na jakie kurioza możemy natrafić podczas lektury Księgi:

  1. Johny Strange ustanowił rekord w największej ilości trzymanych w buzi i przeciętych piłą łańcuchową jabłek – przeciął w ten sposób 8 jabłek w ciągu minuty.
  2. Z kolei Brytyjczyk Garry Turner potrafi naciągnąć swoją skórę na ponad 16 centymetrów.
  3. Była brazylijska restauratorka szczyci się natomiast największą ilością kolczyków w swoim ciele – jej ciało zostało przebite aż 4225 razy. Elaine, bo tak ma na imię rekordzistka, lubi także ozdabiać swoje ciało tatuażami i piórami.
  4. Showman z Las Vegas, Andrew Stanton, postanowił zabłysnąć czymś zgoła innym – najdłuższy metalowy drut wsadzony pomiędzy nosem a wychodzący ustami – to właśnie rekord należący do tego pana.
  5. Lee Redmond, jeszcze do niedawna była właścicielką najdłuższych, bo prawie metrowych, paznokci na dłoniach. Niestety, po prawie 30 latach zapuszczania, straciła je w wypadku samochodowym.
  6. Tymczasem najdłuższą brodą cieszy się obywatel Indii – jego zarost mierzy bowiem ponad 3 metry.
  7. Także i zwierzęta zajmują sporo miejsca w Księdze Guinnessa – nie brakuje tutaj takich pozycji jak:
  • najdłuższy psi język
  • największa ilość puszek otwartych w ciągu minuty przez papugę
  • lub też, najwyższego psa oraz na najcięższe zwierzę domowe.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.