Święta minęły, Nowy Rok już na dobre rozgościł się na świecie, resztki przedświątecznej gorączki także już daleko za nami – to wszystko to niechybny znak, że oto nadchodzi najbardziej depresyjny dzień roku: Blue Monday.

Trzeci poniedziałek stycznia to podobno moment, w którym uświadamiamy sobie ile wydaliśmy w okresie około bożonarodzeniowym, zimowa aura zaczyna być coraz bardziej przytłaczająca a noworoczne postanowienia nadal pozostają w sferze planów. Jak więc przyszykować się i jak przetrwać ten dołujący dzień?

 • Odpręż się na kanapie lub… działaj.
  Jeśli Twoim marzeniem od rana było zalegnięcie z miską popcornu i ostatnim sezonem Gry o Tron lub najnowsza powieścią Murakamiego, nie krępuj się – zasłużyłeś na to. Jeśli jednak jesteś osobą aktywną i kreatywną – działaj! Idź na siłownie lub zajmij się porządkami.
 • Nie męcz się sam.
  Gdy czujesz, że ulegasz poniedziałkowemu smutkowi wyjdź do ludzi – przytul się do partnera lub wyskocz na gorącą czekoladę z przyjaciółką.
 • Daj się rozpieścić.
  SPA, masaż a może po prostu dobry obiad? W taki dzień warto dawać się rozpieszczać – najlepiej nie liczyć na nikogo i samemu zapewnić sobie kilka dopieszczających rozrywek. Wino, ciepła kąpiel z bąbelkami i odmóżdżająca książka brzmią nieźle – prawda?
 • Nie wierz w to!
  Tak naprawdę Blue Monday powstał jako część promocyjnej kampanii. Zarówno cała teoria jak i wzór stojący za jego wyliczeniem to wykreowane sztucznie twory. Jeśli więc w trzeci poniedziałek Nowego Roku czujesz się doskonale i masz wyśmienity humor – nie daj sobie wmówić chandry.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.