W radiu już od dobrych kilku tygodni słychać melodię nieśmiertelnego przeboju o zeszłorocznych świętach, zakupowe szaleństwo w sklepach właśnie osiąga apogeum a miejskie ulice rozświetla blask bożonarodzeniowych ozdób. A gdzieś w całej tej świątecznej gorączce my, i nasza gorączkowa bieganina w poszukiwaniu ostatnich prezentów. Niestety pośpiech sprzyja złym decyzjom i dokonywaniu złych wyborów – a te, szczególnie w przypadku kupna prezentów, mogą skończyć się zepsutymi świętami – zarówno dla obdarowywanego, jak i obdarowywującego. I choć to nie prezenty są najważniejsze w tym pięknym okresie, warto wiedzieć jak się ustrzec przed prezentową wtopą.
  • Nie kupuj prezentów na dzień przed Wigilią. No chyba, że masz już coś upatrzonego i masz pewność, że będzie dostępny.
  • Nie kupuj zbyt osobistych prezentów – kupno seksownej bielizny dla teściowej to naprawdę zły pomysł. Takie upominki zachowaj raczej dla partnera lub najlepszej przyjaciółki.
  • Uważaj także na prezenty praktyczne. Żelazko to co prawda przydatny gadżet ale nie każdego ucieszy.
  • Jeśli nie znasz zapachowych i kosmetycznych upodobań obdarowywanego, unikaj wręczania kosmetyków. Kosztują niemało, a rzadko kiedy są trafione.
  • Jeśli masz zamiar obdarować dalszych znajomych lub dalszych krewnych, najlepiej postaw na coś niezobowiązującego – dobre gatunkowo wino, zestaw herbat lub album o mieście są lepszym pomysłem niż pościel lub śmieszne kubki.
  • Własnoręcznie upieczone świąteczne ciasteczka mogą stać się naprawdę mile widzianym prezentem – zwłaszcza jeśli potrzebujesz dużo drobnych prezentów. Wystarczy je pięknie zapakować i dołączyć kartkę z miłymi słowami.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.