Idą Święta, jakby nie było. Macie już wszystkie prezenty? Ja na szczęście tak.

Nie powiem, bym szukała ich długo. W większości są „zamawiane”. Inne z nich to kosmetyki, co do których wiem, że po prostu się przydadzą – takie praktyczne i ładnie pachnące, potrzebne, ale bez szaleństw typu szampon czy mydło.

Inne to sweterek dobrej firmy czy butelka dobrego koniaku.

Wiem także, czego na pewno nie dostanę. Nie dostanę figurki z serii „pierdółki” ze sklepu typu prezenty świata. Nie dostanę majtek, choć to jeszcze nie najgorszy pomysł. Ani szminki w kolorze, który podoba się darczyńcy, ani mi już niekoniecznie. Ani zabawki, ani nic śmiesznego, ani obrazka, ramki, podkładki pod mysz (ok, kto ich jeszcze używa?), ani głupiego fartuszka, kubka, świecznika itp. Bowiem ja po prostu alergicznie nie znoszę prezentów, które nie mają nie tylko żadnego praktycznego zastosowania, ale i najmniejszego sensu.

Tak naprawdę to rozumiem w ogóle tradycji dawania prezentów, które są niepotrzebne. Nie rozumiem, czemu wypada dać komuś na gwiazdkę czy urodziny kolczyki, naszyjnik czy obrazek na ścianę lub markową apaszkę, ale już nie wypada kupić dobrego szamponu do włosów, odkurzacza czy wręcz puszki kawy. Gdy jeszcze mieszkałam w akademiku, nikogo nie dziwiły prezenty typu dwa kilo cukru czy wręcz paczka herbaty. Znało się wartość rzeczy ważnych 😉 Tymczasem – ramka z kokardką, kiczowaty stroik, czy kolejna rzecz, którą założę może dwa razy w życiu? Nie mówiąc już o kupowaniu prezentów typu „coś śmiesznego’, co ma służyć tylko jednemu – wywołać minutę śmiechu, a raczej pobłażliwego uśmiechu…

Dość narzekania! Jakie są więc moim zdaniem dobre prezenty, które nie są „praktyczne di bólu” jak szampon czy mop?  Zaskakujące. Wiele ciekawych prezentów, które można kupić dla naprawdę różnych osób, znajduje się na przykład w serwisie http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-na-swieta – są tam rzeczy, których nie stawia się może na półce, ale które zapamiętuje się przez całe życie, jak rajd, skos ze spadochronem, przejażdżka crossem, itp. Fajne prezenty bożonarodzeniowe to też kosmetyki typu perfumy czy fajne żele pod prysznic. No i oczywiście idealne są książki – zawsze wypada je kupować, zawsze jest to też w dobrym stylu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.