Są takie dni, że nie możemy złapać przysłowiowego zakrętu. W inne – ciężko nam się zabrać za cokolwiek, stare aktywności nie zachęcają, brakuje weny i motywacji. Obie te sytuacje to idealny moment, żeby pomyśleć o czymś nowym. Pora odnaleźć w sobie nową pasję.

Słowem – postaw na nowe hobby!

https://pixabay.com

Rowerowe szaleństwo

Jazda na rowerze – to forma aktywności, która nie tylko pozwoli zbudować idealną formę fizyczną ale i uspokoi myśli. Wbrew pozorom nie wymaga też wielkich nakładów finansowych – w końcu nie musimy od razu inwestować w sprzęt z wysokiej półki, spokojnie wystarczy zwykły rower miejski (przynajmniej na początku). Kto wie, może z czasem ten sposób przemieszczania zastąpi nasz samochód.

Bezpieczna wspinaczka

Dla tych, którzy potrzebują więcej wrażeń i wysiłku stworzono wspinaczkę halową (czyli taką na sztucznie stworzonej ściance). Ten rodzaj sportu pozwoli wyładować emocje nagromadzone w ciągu dnia i sprawi, że bez trudu zapomnimy o służbowej bieganinie i kłótni z szefem. Prawdziwych gór, co prawda nam to nie zastąpi, ale jest za to o wiele bezpieczniejsza niż wspinaczka wysokogórska.

I Ty możesz być fotografem

Fotografia – wbrew pozorom z tego rodzaju artystycznego wyrazu skorzystać mogą wszyscy. Droga lustrzanka oraz tytuł zawodowego fotografa. Rób zdjęcia dla własnej przyjemności. Nie muszą być idealnie wykadrowane i o wysokiej jakości – grunt, żeby cieszyły autora.

https://pixabay.com

Balkonowy ogród

Nie musisz mieć własnego domu i kilku arów ogrodu, żeby zająć się pielęgnacją kwiatów i warzyw. Wystarczy blokowy balkon, a w przypadku jego braku także parapety. Mały, domowy ogródek pełen kwitnących kwiatów doniczkowych i ziół to rozwiązanie dla wszystkich tych, których uspokaja kontakt z naturą. Przy okazji to taka namiastka spełnienia marzeń mieszczuchów – tego o domkach i ogródku na wsi.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.