Sprzatanie przedświąteczne

Boże Narodzenie już za chwileczkę. Znowu zacznie się gorączkowa bieganina po sklepach, paniczne ustalanie listy gości przy świątecznym stole i nigdy nie kończące się gotowanie. A gdzieś w tym wszystkim nasza mała, świecka tradycja – generalne porządki. I to generalne przez duże „G” – z odsuwaniem szaf i tapczanów, sprzątaniem w szafach o froterowaniem pod dywanami. Bo nasi goście tylko marzą o tym, żeby sprawdzić czy te wszystkie kąty zostały odpowiednio zamiecione…

Aby jednak tradycji stało się zadość, a okres przedświąteczny nadal był pełen oczekiwania zamiast nerwowego odsuwania mebli, mam dla Was garść organizacyjnych rad.

  • Rozplanuj porządki już teraz – dokładnie rozpisz które pomieszczenia sprzątasz w konkretnych tygodniach.
lista porządków

Zaplanuj porządki zawczasu

  • Porządki rozpocznij już na początku grudnia – porządki zaplanuj tak, aby codziennie poświęcać im nieco czasu – dzięki temu w okresie największej przedświątecznej gorączki Twoje mieszkanie będzie już wypucowane na glanc.
  • Nie bądź bohaterem i nie bierz się za wszystko sam! Masz rodzinę, która też ma dwie sprawne rączki – drobne prace porządkowe mogą też wykonywać dzieci (a już na pewno posprzątać własny pokój).
sprzątająca kobieta

Nie wszystko musisz zrobić sama

  • Sprzątanie zacznij od prac „ciężkiego kalibru” takich jak mycie okien lub sprzątanie za meblami. Porządki szybkie, łatwe i przyjemne zostaw na sam koniec akcji „sprzątanie”.
  • Porządki w szafach ubraniowych i piwnicy lepiej zostawić na inny, spokojniejszy okres roku. Naprawdę.
  • I najważniejsze – nie histeryzuj jeśli z czymś nie zdążysz. To naprawdę nie jest aż tak istotne. I na pewno nie jest warte zepsutych Świąt.

 

Źródła zdjęć: http://marketingland.com, http://www.allthatglistenscleaning.co.uk, http://www.huffingtonpost.com
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.