Ogrzanie nawet niewielkiego domu jednorodzinnego potrafi przysporzyć niemało kłopotów. Trzeba tutaj bowiem połączyć funkcjonalność i skuteczność systemu grzewczego z najnowszymi wymogami ekologicznymi oraz normami prawnymi. A do tego wszystkiego – system ogrzewania domu powinien też być łatwy i intuicyjny w obsłudze, a także, co jest oczywiste, tani i wydajny w eksploatacji. Cechy te łączą w sobie nowoczesne pompy ciepła – stąd ich, z roku na rok, rosnąca popularność i coraz częstsza obecność w polskich domach.

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych oraz ekologicznych systemów pozyskiwania zarówno ciepłej wody użytkowej, jak i ogrzewania domów. Nowoczesne pompy ciepła z powodzeniem wykorzystując energię pozyskiwaną z gruntów praz z powietrza minimalizując tym samym koszty ogrzewania oraz emisję szkodliwych dla zdrowia lub środowiska spalin. Decydując się na instalację pompy ciepła w swoim gospodarstwie domowym, możemy wybrać:

  1. Pompę gruntową, czyli taką, która do wytworzenia ciepła wykorzystuje energię geotermalną, a więc energię odnawialną znajdującą się pod powierzchnią ziemi. Są to pompy o bardzo wysokiej wydajności, mogące dostarczyć ciepło w każdym dniu roku, bez względu na warunki atmosferyczne oraz temperaturę powietrza.
  2. Pompy powietrzne, które przetwarzają energię znajdującą się w atmosferze. Obecne, współczesne technologie (wykorzystywane między innymi przez firmę Junkers) pozwalają na uzyskanie w pompach tego typu wydajności porównywalnej do pomp gruntowych. Pompy tego typu najlepiej działają w przedziale temperatur powietrza mieszczących się w granicach od -25ºC do +40ºC.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.