Lato sprzyja zwiększonej aktywności na świeżym powietrzu. Czyste, bezchmurne niebo i przyjemnie, choć czasem za bardzo, grzejące słońce zachęcają do spędzania całych dni poza domem. Z dala od telewizora, komputera i problemów – niedzielny dzień spędzony na rodzinnym pikniku w pobliskim parku lub nad nieco bardziej oddaloną rzeczką to dokonały relaks i dobry sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. 

A jeśli jeszcze dorzucimy do tego pyszne jedzenie – czegoż chcieć więcej.

Kanapki to bardzo tradycyjny wybór – dla niektórych nudne, dla innych niekończące się możliwości kreatywnych szaleństw. Pewne jest jedno – na pikniku sprawdzą się doskonale. Pamiętajmy jednak, żeby unikać łatwo psujących się składników (uwaga na mięso i mięsne przetwory!) i twardego lub kruszącego się pieczywa.

Muffiny – te na słono i te na słodko – to kolejny bardzo dobry wybór. Łatwe do przyrządzenia i jedzenia. Trafiają także w smakowe gusta większości uczestników pikników – słowem: przekąska idealna.

Tarty warzywne również znajdą w piknikowym koszu swoje miejsce. Te wymagają nieco pracy przy ich przygotowaniu, jednak warto spędzić kilka dodatkowych minut w kuchni. I doskonale smakują na zimno.

Lemoniada – bo przecież nie możemy zapomnieć o napojach. Lekko słodka, z doskonale wyczuwalną nutką mięty, wzbogacona ogórkiem lub cytryną to napój zdrowy i doskonale orzeźwiający. Do tego przygotowuje się praktycznie sam!

Warzywa, sery, owoce – to chyba najprostsze co możemy zaserwować na piknikowym kocu! Wystarczy tylko pokroić je w pałeczki i przygotować kilka ulubionych sosów (hummus i sos czosnkowy zawsze robią furorę). Pamiętajmy, żeby owoce i warzywa wybierać spośród tych twardych i mało soczystych – nie potrzebna nam przecież plama na ulubionej bluzce.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.