stary rok

Rok 2016 właśnie dobiega ku końcowi. I tak, patrząc wstecz i analizując wypadki oraz wydarzenia minionego roku nasuwa się tylko jedno zdanie: to nie był dobry rok. Katastrofa goniła katastrofę, tragiczne wydarzenia na całym świecie nie schodziły z czołówek gazet przez większość dni w roku, telewizja informowała nas o odejściu kolejnej sławnej i zasłużonej osoby. Stary rok zostawia za sobą zgliszcza a liczne komentarze w mediach socjalnych dowodzą tylko jednego – większość z nas marzy, żeby 2016 jak najszybciej trafił do lamusa.

stary rok kontra nowy

źródło: http://theawkwardyeti.com/

Zamach za zamachem

Rok 2016 przejdzie do historii jako rok licznych zamachów terrorystycznych. Już na samym początku roku w zamachu w stolicy Burkina Faso zginęło prawie 30 osób. Kolejne tragiczne żniwo zebrały wydarzenia w Brukseli. W serii zamachów przeprowadzonych na belgijskim lotnisku oraz stacji metra zostało rannych ponad 300 osób, 32 osoby zginęły. Potem doszły jeszcze do tego zamachy w Pakistanie, Turcji i Bagdadzie. Świat zszokowały również wieści o zamachu w Nicei, kiedy to rozpędzona ciężarówka wjechała w bawiący się na bulwarach tłum) i podobnego na przedświątecznym kiermaszu w Berlinie.

Jeśli do tego wszystkiego dorzucimy jeszcze pożar w Indiach, trzęsienia ziemi w Japonii oraz we Włoszech (oraz, oczywiście kilka innych katastrof) trudno nie marzyć o tym, żeby rok ten jak najszybciej się zakończył.

Luka nie do zapełnienia

Wraz z rokiem 2016 pozostają wspomnieniem także liczne osoby ze świata kultury. Nie zaśpiewa już dla nas George Michael, Prince ani David Bowie. Swoim humorem i szczerością nie rozbroi już nas Maria Czubaszek a Bogusław Kaczyński nie skomentuje wiedeńskiego Koncertu Noworocznego.

W przyszłym roku zabraknie także koncertów słynnego Chóru Aleksandrowa – śpiewacy i tancerze tego zespołu zginęli w grudniowej katastrofie rosyjskiego samolotu.

chór armii rosyjskiej

Słynny chór Aleksandrowa

Nie, tego roku nie będę chyba wspominać z sentymentem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.