Święta Wielkanocne już za nami, tak samo mrozy i zimowa niepogoda. Coraz częściej i coraz więcej mamy słonecznych dni. To są niezawodne znaki, że pora poważnie zabrać się za pielęgnację przydomowych ogrodów – tak, aby za kilka tygodni w pełni cieszyć się zielenią traw i różnorodnym kolorytem wiosennych kwiatów.

Każdy ogrodnik ma oczywiście własne patenty i ulubione sprzęty ogrodnicze, jednak są takie narzędzia bez, których w ogrodzie ani rusz. Oto, co na pewno się przyda:

  • Szpadel oraz łopata – przydadzą się podczas porządkowania ogrodu po zimie, wykopywania chwastów oraz podczas sadzenia nowych roślin.
  • Widły – przydają się podczas przekopywania grządek. Obchodzą się łagodniej niż szpadel ze strukturą gleby i korzeniami. Sprawdzą się także podczas przerzucania kompostu lub traw.

  • Grabie – must have każdego ogrodu. Wyrównują powierzchnię gleby oraz do sprzątania trawników. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa rodzaje: grabie do liści oraz grabie metalowe.
  • Sekator – niezastąpione narzędzie do przycinania krzewów, drobnych gałęzi oraz kwiatów.
  • Taczki – te przydają się głównie podczas prac porządkowych, wywożenia liści i niepotrzebnych traw. Osobna taczka może się także przydać do rozwożenia kompostu lub nawozu.
  • Piła ręczna lub mechaniczna – to sprzęt dla posiadaczy starszych krzewów i drzew. Osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z ogrodnictwem mogą się, póki co, wstrzymać z zakupem.
  • Kosiarka do trawy – szczególnie przydatna, gdy w naszym ogrodzie mamy sporą ilość trawnika. Wybierać możemy pośród kosiarek spalinowych, elektrycznych, a nawet traktorków ogrodniczych – wszystko zależy od wielkości trawnika.

O bardziej zaawansowanych narzędziach i sprzętach ogrodniczych można przeczytać tutaj.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.