zdrowa żywność

Temat zdrowej żywności, diety najlepszej pod słońcem, tego czy i jak ćwiczyć oraz wszystkiego co dotyczy bycia zdrowym i fit powracają co jakiś czas niczym australijski bumerang. Światowe media społecznościowe, blogosferę oraz kanały YouTube opanowała moda na pograniczu szału i fanatyzmu na wszelkie naukowe oraz pseudonaukowe doniesienia z tej dziedziny. Internet zasypany jest skrajnościami – od jedzenia tylko i wyłącznie surowej żywności organicznej po bardziej tradycyjne wzorce odżywiania. Złoty środek, jak zwykle, znajdziemy gdzieś pośrodku.

 • Żywność przetworzona – faktycznie, spożywając duże ilości chipsów, gotowe produkty i obiady raczej się swojemu zdrowiu nie przysługujemy. Ale wszystko jest dla ludzi, mała paczka chipsów lub ciastek zjedzona od czasu do czasu na pewno nas nie zabije a gotowe obiadki w sytuacji podbramkowej mogą uratować sytuację. Byle z umiarem.

  gotowe posiłki

  Przetworzona żywność nie jest najzdrowsza, nie popadajmy jednak w paranoję.
  źródło: http://shawndimantha.com

 • Wielkie koncerny spożywcze – potępiane w czambuł za masową produkcję, traktowanie rolników i dostawców a nawet za dziurę ozonową. Opinie o Nestle i innych wielkich firmach bywają skrajne, jednak nie popadajmy w paranoję. Żywność i produkty od dużego producenta to nie zawsze zło i w większości wypadków trzymają poziom. No i nie czarujmy – są o wiele tańsze niż te od lokalnego przedsiębiorcy.

  znak firmowy nestle

  Nie potępiajmy koncernów.
  źródło: http://www.industrysourcing.com

 • Mięso i produkty zwierzęce – produkty przez niektórych zupełnie odrzucane. Tutaj wyznaję zasadę – jedzmy to co nam służy. Tak więc, drodzy weganie, nie na siłę mięsożerców na swój styl odżywiania. Mięsożercy – nie śmiejcie się i nie zaglądajcie w talerz weganom.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.