monety
24 marca nadeszło dla klientów Banku BPH długo, i z pewnym niepokojem wyczekiwane, wydarzenie – fuzja dwóch znanych banków, czyli wspomnianego wcześniej BPH oraz Alior Banku. Wielu dotychczasowych klientów BPH obawiało się tego dnia – niepokój budziły zmiany zarówno w nazewnictwie kont, jak i ich numerach. Obawiano się także permanentnych kłopotów z dostępem do usług bankowości internetowej i utrudnień w korzystaniu z kart zarówno debetowych, jak i kredytowych. Czy było aż tak strasznie?
stoisko Alior Banku

Jak do tej pory w Alior Banku spotkałam się z miła i fachową obsługą
źródło: http://fwf.com.pl

Nie takie zmiany straszne jak je malują

Jako były już klient BPH odpowiadam – nie, nie było strasznie. Choć oczywiście nie obyło się bez pewnych niedogodności – ale tych się spodziewałam i odpowiednio do nich przygotowałam. Nie odczułam dzięki temu – odpowiednio wcześniej opłaciłam rachunki i zabezpieczyłam gotówkę na niezbędne, kilkudniowe zakupy. Logiczne dla mnie było, że takie przedsięwzięcie wymagać będzie nawet kilku dni wytężonej pracy speców z Alior Banku, zanim zacznie działać na 100 %.

Pewnym utrudnieniem jest zmiana numerów kont – ale stare działają jeszcze przez dwa lata, zdążę więc spokojnie zawiadomić wszystkich pracodawców oraz kontrahentów.

kobieta przy wpłatomacie

Wpłatomat to wygodny sposób na zdeponowanie gotówki w banku
źródło: http://www.miastons.pl

Dużo plusów

Poza tymi naprawdę przejściowymi kłopotami widzę już tylko same korzyści z, tej nieco wymuszonej, zmiany banku. Co więc zyskałam?

  • Dostęp do systemu internetowego, który działa przez 24 godziny 7 dni w tygodniu (i którego funkcjonalność bardziej do mnie przemawia niż poprzedni)
  • dostęp do jednego z lepszych kantorów internetowych na polskim rynku finansowym
  • karty płatnicze do kont oszczędnościowych (tutaj akurat na moją zgubę – łatwiej teraz coś niecoś uszczknąć z oszczędności)
  • mniej płacę także za prowadzenie konta (tutaj zyski zależą od rodzaju konta)
  • wpłatomaty
  • wygodny system Android Pay i możliwość
  • możliwość płatności za pomocą BLIK-a
  • przejrzystą aplikację mobilną (wspólna inicjatywa T-Mobile oraz Alior Banku)
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.