Kupowanie nowego telefonu to dla mnie nic szczególnie ciekawego, choć dziwnym trafem muszę robić to ostatnio dość często. Najpierw bowiem telefon mi zginął, potem musiałam oddać super nowoczesną, ale daną mi tylko na dwa lata komórkę firmową, a teraz telefon, i tak już stary i pożyczony Samsung, przez przypadek zepsuło mi dziecko koleżanki (a konkretniej na skutek rozmaitych zabaw siłowych zepsuł się w nim wewnętrzny głośnik.)

Stare …

Zatem znów szukam czegoś nowego. Niestety nie udało mi się znów „wycyganić po znajomych” starszej komórki – takie właśnie lubię, bo uważam że telefon powinien być jak najprostszy i zwyczajnie funkcjonalny, bez zbędnych bajerów (oglądanie filmów i granie na komórce to według mnie przesada i niewygoda). Rozesłałam nawet wici na temat poszukiwań niedrogiej, leżącej gdzieś w szufladzie komórki, ale i tu nie było odezwu.

i … Nowe

A teraz szukam już tylko czegoś nowego, nie patrząc już nawet przesadnie na cenę. W oko wpadła mi ostatnio Xperia U. To niestety smartfon, czyli coś, co mnie czasem odrzuca, jednak większość opinii na temat tego modelu mimo wszystko napawa mnie też optymizmem. To telefon mały, ale nie przesadnie mały, z wyglądu wyróżniający się kolorowymi wstawkami, co uważam za plus. Waży jakieś 110 g. Ma dość duży, bo aż 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, chroniony ponoć – taka nowość, ale dosyć chyba praktyczna, szczególnie w konfrontacji z betonem czy też po prostu małym dzieckiem – dodatkowym szkłem mineralnym.

A w środku jeszcze ciekawiej!

Nie tylko jednak wygląd się liczy. Dla mnie jeśli już telefon ma mieć takie funkcje jak wbudowany aparat fotograficzny oraz szybki dostęp do pamięci operacyjnej. Xperia model U ma wbudowany ten sam procesor co model Xperia P, jednak ma trochę mniej pamięci operacyjnej („tylko” 512 MB), co jak dla mnie jest wystarczająco, a idzie za tym też nieco niższa cena modelu U. Ma wbudowany system Android, co według mnie jest lub może być i wadą, i zaletą. Zaletą jest bez wątpienia aparat umożliwiający rejestrowanie zdjęć/panoram w formacie 3D, co jest nawet dla mnie ciekawą do wypróbowania nowością. Zachęcająca jest też bardziej „żywotna” bateria litowo-jonowa o pojemności aż  1320 mAh.

images2

Xperia U (obrazek z Allegro.pl)

 

 

 

 

Podsumowując: nie wiem czy warto. Jakieś sugestie od Was?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.