Wynajem samochodów

Potrzebujesz luksusowego samochodu w swojej firmie na specjalne okazje, jak choćby przewóz kontrahentów na spotkania biznesowe? A może w sezonie letnim albo zimowym jest Ci niezbędne auto dostawcze, na którego zakup jednak nie możesz sobie pozwolić? Mamy doskonałą wiadomość! Nie musisz już wydawać pieniędzy na jego zakup czy leasingowanie. Wystarczy, że zdecydujesz się na usługę wynajmu takiego pojazdu. W tym artykule podpowiemy Ci czy lepiej wybrać wynajem krótkoterminowy czy średnioterminowy, a także czy rzeczywiście lepiej samochód wypożyczyć niż kupić!

 

Dlaczego warto?

Coraz więcej polskich kierowców rezygnuje z zakupu samochodu na własność, zamiast tego wybierając opcję wynajmu auta. Koronnym argumentem przemawiającym za tego rodzaju działaniem są rzekomo znacznie niższe koszty w porównaniu z zakupem auta czy nawet jego leasingowaniem. W tym artykule nie tylko zastanowimy się czy wynajmowanie aut zamiast ich zakupu ma sens, ale także porównamy dwie formy wynajmu samochodów: krótkoterminowy oraz średnioterminowy.

 

Wynajem samochodu – czy to nie za drogie?

Czy wynajem samochodu rzeczywiście może być lepszą opcją niż jego kupno lub nawet leasing? Tak! W szczególności, jeżeli lubisz często zmieniać samochody lub potrzebujesz różnych pojazdów w tym samym czasie. A przede wszystkim dlatego, że jest znacznie tańszy.

Jak to możliwe? Ostatecznie, klasyczne wypożyczalnie samochodów przyzwyczaiły nas do tego, że wynajęcie pojazdu nawet na krótki okres zdecydowanie kosztuje krocie. Dla kogoś, kto potrzebował auta na kilka dni być może nie miało to aż tak dużego znaczenia, ale w przypadku gdy samochód potrzebny był na dłużej, koszty potrafiły być drakońskie. Przedsiębiorca, który potrzebuje danego samochodu przez określony czas w ciągu roku narażał się tym samym na spore wydatki.

Wynajem samochodów

Alternatywą mogą być elastyczne formy wynajmu – w tym wynajem na krótki oraz średni okres. Którą opcję warto wybrać?

 

Wynajem krótkoterminowy – dla kogo?

Jak kilkanaście lat temu śpiewała Anita Lipnicka, w życiu “wszystko się może zdarzyć”, a zgodnie ze słynnym prawem Murphy’ego, niemal na pewno coś nieprzyjemnego przytrafi się akurat w najmniej spodziewanym momencie. Przykładowo, Twoje auto którym poruszasz się na co dzień  uległo ostatnio awarii, co dyskwalifikuje je z poruszania się przynajmniej przez jakiś czas. Zanim zakończy się jego remont minie kilka dni, a Ty  nie masz czym jeździć!
Albo inna sytuacja. Twój start-up dynamicznie się rozwija, do tego stopnia, że nie masz nawet czasu zastanowić się nad wymianą swojego dotychczasowego auta na bardziej reprezentacyjne. A spotkanie z ważnymi kontrahentami tuż tuż – przecież nie wyślesz po nich taksówki na lotnisko, bo nie wypada!

Wynajem samochodów

W obu wyżej wymienionych przypadkach (jak również w wielu innych) wynajem krótkoterminowy sprawdzi się wręcz idealnie. W tej formule, można wypożyczyć auto na okres od jednego do kilku dni i w pełni cieszyć się wszystkimi jego funkcjonalnościami. Nie ma znaczenia czy potrzebujesz auta luksusowego, dostawczego czy też może wielozadaniowego SUV-a. Firmy oferujące wynajem krótkoterminowy zapewniają również pełne dostosowanie pojazdu do potrzeb wynajmującego – auta na życzenie wyposażone są choćby w dziecięce foteliki, nawigację GPS, a nawet objęte są specjalnym pakietem serwisowym, który chroni Cię w przypadku awarii oraz zapewni auto zastępcze.

 

Wynajem średnioterminowy – dla kogo?

Wyobraź sobie, że jest szczyt sezonu w Twojej branży, silnik Twojego auta firmowego pracuje prawie przez 24 godziny na dobę, aż tu nagle przytrafia się wypadek! Tymczasem, serwis obiecuje Ci naprawę za jakiś…miesiąc, co oznacza niepowetowane straty dla Twojej firmy.

Co zrobić? Kupić drugi samochód? Nie! Wystarczy, że wybierzesz wynajem średnioterminowy.

Jak to działa? W ramach tego programu zyskasz dostęp do auta na okres kilku miesięcy, dzięki czemu spokojnie zrealizujesz wszystkie zamówienia, a przy tym dosyć znacznie zredukujesz koszty. Warto bowiem pamiętać, że w ramach wypożyczenia samochodu płacisz jedynie za samą możliwość użytkowania auta oraz za paliwo. Zapomnij o ratach kredytu lub leasingu, konieczności opłacenia ubezpieczenia czy też kosztach serwisu. Tylko pomyśl jakie to korzystne!

 

Tanie wypożyczanie

Ciekawy program użyczania samochodów wprowadziła warszawska wypożyczalnia aut Vanfleet. W ofercie tej firmy znajduje się zarówno wspomniany już wynajem krótkoterminowy oraz średnioterminowy – obie te formy pozwalają na korzystanie z dowolnej ilości aut w danym okresie, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych cen.

Wynajem samochodów

Jak to działa? Klient, który podejmie decyzję o wynajmie samochodu w ramach tej formuły podpisuje umowę na okres od jednego do dwudziestu czterech miesięcy. Oprócz możliwości korzystania z danego samochodu przez cały czas trwania tej umowy, klient zyskuje również dostęp do dowolnej liczby aut z różnych segmentów. Nie ma tu najmniejszego znaczenia, że podstawowa umowa została podpisana na wynajem miejskiego lub dostawczego auta – w każdej chwili można tę flotę nie tylko rozszerzyć o kolejne pojazdy z tego samego segmentu, ale także bez problemu wynająć je na luksusowego SUV-a czy prestiżową limuzynę.

 

Różne formy wynajmu – wspólne korzyści

Nadal nie wiesz czy warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu dla swojej firmy? To idealny sposób na redukcję kosztów związanych z utrzymaniem floty, szczególnie jeżeli samochodu potrzebować będziesz tylko przez kilka dni lub tygodni. Pamiętaj o tym, że posiadanie auta na własność to nie tylko koszty paliwa, parkowania czy ubezpieczenia, ale także znaczna utrata wartości, która sprawia, że co miesiąc z budżetu Twojej firmy znikają dosyć pokaźne sumy.

 

Może zatem najwyższy czas rozważyć wynajem samochodu na konkretny termin, zamiast inwestować w jego utrzymanie? Ostatecznie, pod względem kosztów niemalże na pewno będzie to znacznie tańsze!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.