Gotowanie to często pasja i hobby. Panie domu dzielą się najczęściej na te, które robią to z konieczności, a czasem nawet przymusu, oraz te, które kochają gotować i wkładają w to całe serce i dusze. Wszystkie – potrzebują dobrych, sprawdzonych sprzętów kuchennych. Te pierwsze, bo naczynia i gadżety pomogą im uporać się z obowiązkami szybko i w miarę bezboleśnie. Te drugie – bo gotowanie w dobrych garnkach i krojenie mistrzowskimi nożami to więcej niż przyjemność.

Nóż dla szefa kuchni

Noże to kuchenna podstawa. Tutaj nie sprawdzą się podróbki – nóż musi być wykonany z dobrej jakości stali, być idealnie wyważony i mieś idealną wielkość. Wybranie idealnego noża to czasami wiele godzin spędzonych na porównywaniu wielu firm – jednak tak wybrany nóż zostanie z nami na długo. Warto też postarać się o prawdziwy nóż chińskiego lub japońskiego szefa kuchni – te są nie do podrobienia. Wraz z nożem należy zaopatrzyć się w porządną ostrzałkę – tutaj prym wiedzie japoński system ostrzenia noży, wymaga on jednak sporo wprawy.

Uwaga – szefowie kuchni zawsze ostrzą swoje noże samodzielnie. Dzięki temu noże ostrzone są zawsze pod takim samym kątem.

Zdrowo dzięki garnkom

Gotować trzeba mieć w czym. Garnki to kolejny sprzęt kuchenny na którym nie warto oszczędzać. Pośród często polecanych są między innymi garnki stalowe Philipiak Milano – ceny garnków Philipiak nie zachęcają, płaci się tutaj jednak za włoską jakość i trwałość. Dodatkowym atutem tego typu garnków, jest mniejsze zużycie mediów (gotuje się szybciej i w mniejszej ilości wody), soli oraz tłuszczy. Więcej o samych garnkach, ofercie firmy Philipiak i cenach można przeczytać tutaj.

Elektronika w służbie gotowaniu

Roboty kuchenne doceni każda pani domu. Tutaj nasz wybór będzie determinowany potrzebami. Nie ma sensu inwestować w drogie elektryczne garnki lub urządzenia wielofunkcyjne jeśli nie skorzystamy nawet z 1/10 ich funkcji. Warto kierować się więc zdrowym rozsądkiem, a nie tymczasową modą lub wyposażeniem kuchni sąsiadki. Na pewno przyda się podstawowy mikser oraz blender. Reszta – to już kwestia zasobności portfela i faktycznych potrzeb.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.