plan piętra

Budowa domu bywa wyzwaniem. Wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy podjęli się tego trudu i postanowili spełnić marzenie (bo nie czarujmy się – marzenie o własnym domu z ogródkiem jest udziałem większości z nas).
Jeśli natomiast dopiero jesteśmy na początku drogi do własnego, wymarzonego lokum to przed nami dopiero zmagania z projektantem, budowlańcami i wykonawcami – a ci, jak to zwykle w naszym kraju bywa, prezentują sobą poziom zgoła różny – od fachowców z prawdziwego zdarzenia, poprzez partaczy aż po wszelkiego autoramentu oszustów. Warto więc wiedzieć co w budownictwie piszczy – tak aby nie dać się naciąć.

dom w budowie

ważna jakość

Generalnie najważniejszą zasadą jest kupowanie materiałów najwyższej jakości. Na większości materiałów użytych do budowy domu naprawdę nie opłaca się oszczędzać. Tanie, kiepskiej jakości produkty mogą sprawić, że dom już po kilku latach będzie nadawał się do generalnego remontu. Dobrze tutaj kierować się renomą producenta. Warto też śmiało korzystać z porad osób, które budowlaną gehennę mają już za sobą oraz fachowców w sklepach budowlanych.

Ufać znaczy kontrolować

nadzór budowy

Warto również się zastanowić nad zatrudnieniem fachowca, który byłby odpowiedzialny za nadzór całej budowy. Rozwiązanie nieco kosztowne ale za to możemy mieć pewność, że ekipa budowlana nie popełni żadnego rażącego błędu – nadzorca po prostu nie pozwoli im na fuszerkę.

Dom nie dla każdego

Przyznam się, że mnie cała otoczka i zamieszanie towarzyszące całemu procesowi budowy domu nieco przeraża. Do tego liczne, prawie krwawe historie od znajomych, którzy już przez tę gehennę przeszli i już wiem, że chyba na zawsze już pozostanę w moim ciasnym, ale stosunkowo bezproblemowym mieszkanku.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.