Bycie fit oznacza bycie zdrowym i sprawnym fizycznie. Pod to pojęcie wrzucamy zarówno wszelka aktywność fizyczną, jak i zdrowy styl bycia oraz jedzenia. Sklepowe półki uginają się od produktów opisanych jako „zdrowe – fit”, mamy więc w czym wybierać podczas codziennych zakupów spożywczych. Ale czy faktycznie wszystko, co producenci reklamują jako najlepsze dla naszego zdrowia naprawdę przysłuży się naszemu ciału i jego kondycji? Oto kilka produktów, które tylko udają zdrowe przysmaki!

Co jednak nie jest fit?

  • Gotowe muesli i granole – niby prosta sprawa: zdrowe płatki, z dodatkiem suszonych owoców i znanych z właściwości prozdrowotnych orzechów i ziaren. Zerknijmy jednak na skład – spora część tzw. zdrowych mieszanek zawiera wysoko w swoim składzie cukier i sól.

  • Podobnie ma się sprawa ze zbożowymi batonikami. W tych, poza cukrem, znajdziemy także dosładzające syropy, soki owocowe oraz słodkie chrupki, a użyte w nich ziarna są mocno przetworzone.
  • Soki owocowe to z pozoru samo zdrowie. W tym jednak przypadku pozory mylą bardziej niż gdzie indziej – uważać musimy nawet na te bez dodatku cukru i polepszaczy smakowych. W szklance takiego soku znajduje się bowiem cukier z kilku, a nawet kilkunastu, owoców, co stanowi niezłą i niepozorną bombę kaloryczną. Dodatkowo, w procesie wyciskania utracono sporo dobroczynnych elementów, takich jak choćby błonnik.
  • Wody smakowe to kolejny produkt, na który często się nabieramy. Teoretycznie super pomysł dla tych, którzy nie przepadają, za smakiem czystej wody. Ale spójrzmy na skład – w jednej małej butelce takiej wody znajduje się kilka łyżeczek cukru!
  • O dobroczynnych właściwościach bakterii jogurtowych napisano powiedziano sporo. Nic więc dziwnego, że kupując pyszny, słodki jogurt owocowy wierzymy w to, że jest to produkt zdrowy. Niestety, w składzie gotowych, smakowych jogurtów najwięcej znajdziemy cukru, substancji zagęszczających i sztucznych dodatków smakowych. Owoców w nich jest jak, na przysłowiowe, lekarstwo.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.