biznesmen na tarasie

Przywykliśmy do narzekania na nasze zarobki, warunki pracy, podejście szefa, ilość pracy i przede wszystkim – na samą pracę. I choć faktycznie gro polskich pracodawców stara się jak może ciąć koszty pracy a tym samym wynagrodzeń, polscy pracownicy nie pozostają za to dłużni skupiając się często na narzekaniu zamiast na zmianach.

Boimy się zmian

No właśnie – bardzo niewiele osób decyduje się coś zmienić w swoim życiu zawodowym (sama jestem taką osobą choć staram się nie narzekać za często – wiem, że to gdzie i za ile w tej chwili pracuje jest konsekwencją moich własnych wyborów…lub ich braku). Wiem, wiem – nie jest łatwo zmienić pracę ludziom, którzy od lata są związani z przedsiębiorstwem, a nawet jeśli nie trzyma ich siła przyzwyczajenia to blokuje ich obawa o własny los.

analiza biznesowa

Zaplanuj i przeanalizuj

Spróbujmy coś własnego

Ale zanim zdecydujemy się na drastyczny krok i rzucimy szefowi w twarz wymówieniem, pomyślmy może o alternatywach. Może spróbować z własnym biznesem? Jeśli tylko macie pomysł na innowacyjny biznes (lub po prostu taki, który się uda) spróbujcie założyć własną działalność gospodarczą nie rezygnując przy tym z etatu (osoby zatrudnione płacą tylko część składek). Etat będzie dla Was swoistym buforem bezpieczeństwa – w razie czego tracicie niewiele, za to zyskujecie wiedzę i doświadczenie. A gdy narodzi się w Waszej głowie kolejny innowacyjny pomysł na biznes będzie Wam o wiele łatwiej wcielić go w życie.

pomysł na biznes

Liczy się pomysł

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.