Czy wiedza może być darmowa? Czy liczy się tylko ta zdobyta na renomowanych uniwersytetach i drogich, fachowych kursach? W dobie zaawansowanego rozwoju cywilizacyjnego, wszechobecnego Internetu i swoistego uzależnienia od elektroniki zdobywanie wiedzy w sposób tradycyjny wydaje się nieco przestarzałe. Ilość stron, kursów Internetowych i aplikacji oferujących darmową wiedzę i doskonalenie umiejętności jest zatrważająca. Oczywiście, nie wszystkie prezentują zadowalająca jakość. Ja mogę polecić kilka z nich:

  • Duolingo – to popularna aplikacja służąca do nauki języków. Sprawdza się jeśli dopiero zaczynamy przygodę z językiem obcych, niestety bardziej zaawansowani lingwistycznie nie wyniosą z niej zbyt wiele.
  • Coursera – to zbiór kursów przygotowanych przez najbardziej znane i najbardziej renomowane uniwersytety na świecie. Znajdziemy tu kursy i szkolenia praktycznie z każdej uczelnianej dziedziny.
  • Highbrow to dość ciekawa pozycja na mapie netowych kursów. Dzięki niej możemy codziennie nauczyć się nowej rzeczy – a potrzebujemy na to tylko dziesięciu minut! Kursy dostarczane są prosto do naszej skrzynki mailowej.
  • Edx – to kolejna strona z kursami dostarczonymi ze znanych i szanowanych uczelni wyższych (innych niż w przypadku Coursera ale równie poważanych).
  • Master Class to strona internetowa, na której wiedzę zdobywa wprost od znanych, światowych sław. Któż by nie chciał uczyć się od Martina Scorsese i Gordona Ramseya? Tutaj to możliwe.
  • Ted-ed – tej strony przedstawiać nie trzeba. Edukacyjny kontent z rożnych (i wielu) dziedzin życia, funkcjonowanie w społeczeństwie, psychologii i nauki.
  • WikiHow – stronka z tutorialami i artykułami. Zakres dość spory – od problemów w związkach, poprzez szycie i ręczne robótki, aż do domowych porządków.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.