Dobra fotografia przyciąga uwagę potencjalnych czytelników nie mniej niż chwytliwy tytuł. Dopełnia całość artykułów oraz wpisów blogowych, nierzadko zapada w pamięć bardziej niż treść samego artykułu. Z jej potęgi zdają sobie także sprawę aktywni uczestnicy mediów społecznościowych – krótkie posty zamieszczane na Facebooku bez towarzystwa fotografii mają o wiele mniejszy zasięg niż te okraszone zdjęciami, podczas gdy istnienie Instagramu opiera się tylko i wyłącznie na fotografiach.

Umiejętność robienia tzw. dobrych, czyli przyciągających uwagę nie tylko jakością ale i ciekawą kompozycją oraz intrygującą treścią, zdjęć przydaje się więc jak najbardziej. Na szczęście nie jest to tajemna wiedza, do której dostęp mają tylko profesjonalni fotografowie – robienia naprawdę interesujących zdjęć może nauczyć się każdy. Jak się za to zabrać?

  1. Internetowe kursy i książki o fotografii powinny rozjaśnić nam nieco w głowie – w globalnej sieci można znaleźć wszystko, nie brakuje tutaj także darmowych porad i stron poświęconych pasjonatom fotografii, na których bez trudu uzyskamy pomoc i znajdziemy odpowiedzi na większość pytań.
  2. Kursy w realu to z kolei idealne alternatywa dla tych wszystkich, którzy lubią uczyć się w nieco bardziej klasyczny sposób, z dobrze przygotowanych materiałów i uzyskać od razu usystematyzowaną wiedzę. Ten sposób przyswajania wiedzy ma także tę wyższość, że wszelkie wątpliwości i pytania rozstrzygnąć można od razu, bezpośrednio u źródła. Takie kursy znajdziemy w większości polskich miast. W Warszawie polecam kurs fotografii Akademii Nikona – sprawdzony już wielokrotnie w wielu sytuacjach.
  3. Podglądanie innych – sprawdź co przyciąga w ich fotografiach, jak planują kompozycję, jaki jest układ światła. Twórczość innych fotografów to doskonałe źródło wiedzy i inspiracji.
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.